Hangi saydamlık

Bu perşembe, yani 17 Ekim’de 2020 yılı bütçe teklifi TBMM’ye geliyor.Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nca hazırlanan Orta Vadeli Mali Plan (OVMP) Resmi Gazete’de...

Bu perşembe, yani 17 Ekim’de 2020 yılı bütçe teklifi TBMM’ye geliyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nca hazırlanan Orta Vadeli Mali Plan (OVMP) Resmi Gazete’de geçen hafta yayımlandı.

Plana göre kurumların 2020 bütçesi için ödenek tekliflerini bu akşam mesai bitimine kadar iletmiş olması gerekiyor.

OVMP’nin ilkelerini okurken insan tebessüm ediyor. Her yıl aynı alay edilme hissi. Bütçe açığı nasıl finanse edilecekmiş biliyor musunuz?

Makroekonomik dengeleri gözeterek para ve maliye politikalarıyla uyumlu, sürdürülebilir, saydam ve hesap verebilir ve borçlanma politikası izlenerek.”

Bu ülkenin milletvekilleri, devletin kurumları ile çeşitli müteahhit şirketler ile 25 yıllığına imzalanan otoyol, havalimanı, köprü, şehir hastaneleri yapımına ilişkin ve bütün bir halkı ilgilendiren onlarca sözleşmeyle ilgili bilgi istediğinde ya da sözleşmelerin halka açıklanması gerektiği başka ortamlarda ifade edildiğinde gelen cevabı biliyorsunuz değil mi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Okluk ya da “Hayalet Saray” 30 Kasım 2020 | 717 Okunma “Demir kafes” ya da bir hukuksuzluk anıtı 27 Kasım 2020 | 208 Okunma Yap-işlet-devret tarihinde bir ilk 25 Kasım 2020 | 649 Okunma Çukurova Havalimanı adlı rant projesi 23 Kasım 2020 | 542 Okunma CHP neye “yakalandı” 20 Kasım 2020 | 653 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar