Gazetecilikte sürpriz bitmez

Gazetecilik, halkın haber alma hakkı için yapılır. Haber değeri taşıyan bilgileri kamuoyuna aktarırken, gazeteci de birçok yeni bilgi öğrenir. Bu yeni bilgiler ise bazen umulmadık bir sürpriz eşliğinde...

Gazetecilik, halkın haber alma hakkı için yapılır. Haber değeri taşıyan bilgileri kamuoyuna aktarırken, gazeteci de birçok yeni bilgi öğrenir. Bu yeni bilgiler ise bazen umulmadık bir sürpriz eşliğinde çıkıp gelir.

Pazartesi günkü yazımla ortaya çıkan bir gelişme, bu mesleki gerçeği tazeledi.

Yazım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kurucu ortağı olduğu Esigortan Sigorta Acentelik Hizmetleri A.Ş. adlı şirketin, Türkiye Sigorta A.Ş.’den acentelik aldığını, belgesiyle haber veriyordu.

(Çok karıştırıldığını ve sosyal medyada saldırı vesilesi olarak kullanıldığını gördüğüm için hatırlatalım: Kayıtlara göre, Bakan Soylu’nun kurucusu olduğu, iki ayrı şirket var: Engin Sigorta ile Esigortan Acentelik.)

Soylu, Engin Sigorta’daki hissesini Mayıs 2022’de devretmişti. Ki onu da kamuoyu bu köşede öğrendi.

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İliç’teki siyanür sızıntısının adı yok 26 Eylül 2022 | 141 Okunma Kanser hastanesi için simülasyon 23 Eylül 2022 | 127 Okunma İstanbul Havalimanı artık iki ortaklı 21 Eylül 2022 | 461 Okunma Borsa İstanbul nereye bakıyor? 19 Eylül 2022 | 461 Okunma “En büyük konut projesi” 16 Eylül 2022 | 731 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar