En pahalı 'davet'li ihale Konya için

Enflasyon tek haneye indi. Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), eylül ayında geçen yıla göre yüzde 9.26 arttı. Şimdi size bir soru. Yanıtlamak için uzman olmaya gerek yok.Sizce enflasyonun tek hane olduğu bir ülkede...

Enflasyon tek haneye indi. Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), eylül ayında geçen yıla göre yüzde 9.26 arttı. Şimdi size bir soru. Yanıtlamak için uzman olmaya gerek yok.

Sizce enflasyonun tek hane olduğu bir ülkede yatırımcı kuruluşlar, ihaleleri neden döviz üzerinden yapar? Eğer parası değerliyse, bu değeri koruyorsa, Euro üzerinden ihaleye niye ihtiyaç duyulsun?

Yoksa açıklanan enflasyon rakamlarının güvenilirlik sorunu mu var?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, mutlaka bu sorunun yanıtını biliyordur. Ama  cevap vermeyeceği için konumuza dönelim. Bugün yine size sizden gizlenen ama bu kez gerçekten çok büyük bir ihaleyi haber vereceğim.

GİZLİ İHALE EURO ÜZERİNDEN

2 Ekim 2019 Çarşamba günü, Türkiye’nin bugüne kadarki en yüksek tutarlı “davet” usulü ihale ilan edilmeden yapıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen ihalenin adı:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milyarlık ‘davet’lere her koşulda devam 18 Ekim 2019 | 272 Okunma Kirazlı’ya Cerattepe’den bakmak 16 Ekim 2019 | 156 Okunma Hangi saydamlık 14 Ekim 2019 | 189 Okunma IŞİD'i yeniden konuşmak 11 Ekim 2019 | 227 Okunma Savaş 09 Ekim 2019 | 278 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar