En pahalı 'davet'li ihale Konya için

Enflasyon tek haneye indi. Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), eylül ayında geçen yıla göre yüzde 9.26 arttı. Şimdi size bir soru. Yanıtlamak için uzman olmaya gerek yok.Sizce enflasyonun tek hane olduğu bir ülkede...

Enflasyon tek haneye indi. Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), eylül ayında geçen yıla göre yüzde 9.26 arttı. Şimdi size bir soru. Yanıtlamak için uzman olmaya gerek yok.

Sizce enflasyonun tek hane olduğu bir ülkede yatırımcı kuruluşlar, ihaleleri neden döviz üzerinden yapar? Eğer parası değerliyse, bu değeri koruyorsa, Euro üzerinden ihaleye niye ihtiyaç duyulsun?

Yoksa açıklanan enflasyon rakamlarının güvenilirlik sorunu mu var?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, mutlaka bu sorunun yanıtını biliyordur. Ama  cevap vermeyeceği için konumuza dönelim. Bugün yine size sizden gizlenen ama bu kez gerçekten çok büyük bir ihaleyi haber vereceğim.

GİZLİ İHALE EURO ÜZERİNDEN

2 Ekim 2019 Çarşamba günü, Türkiye’nin bugüne kadarki en yüksek tutarlı “davet” usulü ihale ilan edilmeden yapıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen ihalenin adı:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
YEP’te kura bakmayanlar 30 Eylül 2020 | 455 Okunma 21/b’yi CHP’li belediyeler de sevdi 28 Eylül 2020 | 358 Okunma Trabzon Şehir Hastanesi’ndeki sapma 25 Eylül 2020 | 1.032 Okunma İşkenceyi olağan mı karşılayacağız 23 Eylül 2020 | 319 Okunma Cumhurbaşkanlığı bağış kabul eder mi? 21 Eylül 2020 | 379 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar