Ayranı yok içmeye...

,Bir yandan üniversitesine “Artık dışarıdan kimse ders vermeye gelmesin. Ek ders ve sınav ücreti veremeyeceğiz” diyen bir devlet var.

Değerli okurlar öncelikle başlık için kusura bakmayın. Tamamını yazmasam da çağrışımın nazik olmadığını biliyorum. Ama paylaşacağım durumu bundan daha güçlü yansıtacak bir atasözü aklıma gelmedi.

Aslında bu başlığı, iki okurumdan gelen iki ayrı mesaj attı. İlk mesajı, bir devlet üniversitesinde görevli bir akademisyen gönderdi. Kendilerine ulaşan bir resmi yazıdan söz ediyor. Yazı, kurum dışından ders verecek kişiler için yapılacak görevlendirmelerle ilgili:

“Kurum dışından 2547 Sayılı Kanun’un 31. maddesi gereğince görevlendirilen serbest, emekli ve çalışan SGK’lıların ek ders ve sınav ücretlerinin ödenmesinde ödenek yetersizliği oluştuğundan, bütçe tertibine başka tertiplerden ödenek eklemesi ve aktarması yapılamadığından ve ödenek üstü harcama da yapılamayacağından  2021-2022 güz yarıyılında bu madde kapsamında ders görevlendirmesi yapılmamasına.”

★★★

Akademisyen okurum “Hazine’nin ne kadar zor durumda olduğunu zaten kırtasiye vb. harcamaları kendi kesemizden yapmamız konusundaki....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hiç hak etmiyoruz 30 Temmuz 2021 | 186 Okunma Bütçede mülteciler 28 Temmuz 2021 | 233 Okunma Atatürk Orman Çiftliği’ni yakan “meczup” kim? 26 Temmuz 2021 | 437 Okunma OHAL normalleştirilemez 23 Temmuz 2021 | 150 Okunma Sermayenin doğa kırımı -2 21 Temmuz 2021 | 72 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar