Alana değil ihaleyi yapana bakın

Haydarpaşa ve Sirkeci garları ihalesi bugün idari yargıya taşınacak.Bir yanda tarihi bir ortak değer, diğer yanda 33 yaşındaki Hüseyin Avni Önder’in 10 bin TL sermaye ile kurup ihaleye günler kala sermayeyi milyona...

Haydarpaşa ve Sirkeci garları ihalesi bugün idari yargıya taşınacak.

Bir yanda tarihi bir ortak değer, diğer yanda 33 yaşındaki Hüseyin Avni Önder’in 10 bin TL sermaye ile kurup ihaleye günler kala sermayeyi milyona çıkardığı şirket.

Tablo acaba tam olarak böyle mi?  Yoksa bir yanında hepimizin ortak tarihi ve kültürel mirası Haydarpaşa Garı dururken, diğer yanında duran şirket görünümlü iktidar mı?

Yakında 18. yılına girecek ve bayram haftası dolayısıyla  Cumhuriyet’e dair  kayıplarımızı da hatırlatacak olan rejimin ta kendisi midir,  ihaleyi kazanmış görünen o “başarılı” şirketin ardındaki?

Hezarfen Danışmanlık şirketini kuran Önder’in, iki yıl önce İBB’de 3 bin TL maaşlı bir çalışan oluşuna hayret edebilirdik eğer liyakatin esas alındığı hukuk devleti olsaydık.

Oysa yadırganması gereken
pek çok şey çoktan kanıksanmış durumda.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şehir hastaneleri itirafı 15 Kasım 2019 | 672 Okunma Salda ihalesine ne oldu 13 Kasım 2019 | 218 Okunma TBMM kirletme izni verecek mi? 11 Kasım 2019 | 208 Okunma Şehir hastaneleri çıkmazı 08 Kasım 2019 | 1.304 Okunma Tasfiye edilen işin ihalesine girmek 06 Kasım 2019 | 218 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar