Adalet bu dünyada lazım

TCDD hesaplarının TBMM KİT Komisyonu’ndaki görüşme tutanaklarını okurken mırıldandım bu cümleyi. (Kimbilir kaçıncı kez.)Geçen hafta toplanan Komisyon’un 300 sayfayı aşan tutanaklarında...

TCDD hesaplarının TBMM KİT Komisyonu’ndaki görüşme tutanaklarını okurken mırıldandım bu cümleyi. (Kimbilir kaçıncı kez.)

Geçen hafta toplanan Komisyon’un 300 sayfayı aşan tutanaklarında konuşulan konulardan biri 2018 yılındaki Çorlu Tren Faciası. İzmir Milletvekili Atila Sertel, Sayıştay raporuna atıfta bulunarak, tren kazalarındaki sorumlulukların saptanması konusunda bakanlık nezdinde girişimde bulunulması önerisini gündeme getiriyor. İçinde bol miktarda “mevzuat”, “komisyon”, heyet sözcükleri geçen cevabı da okuyor.

Sertel, “Koskoca TCDD’nin bu kazayı önce bir doğal afet gibi göstermek istediğini” hatırlatıyor. Görülmekte olan davada TCDD üst yönetiminin de yargıda hesap vermesi gerektiğini vurgulayarak “Bir olayı doğal afetlere ya da birkaç kişiye yükleyerek kazadan sıyrılmak, orada ölenlerin ahını almakla eşdeğerdir. 7’si çocuk 25 vatandaşımızın yakınları kaybettikleri insanlar nedeniyle her gün ölmektedir” diyor.

TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı Murtazaoğlu’na söz veriliyor. Murtazaoğlu’nun tutanaklara geçen açıklamasını özetleyerek aktarıyorum:

“Müşterek kusur...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sınav yolsuzluğu 05 Ağustos 2022 | 207 Okunma Akkuyu: Şeffaflık güvenlik için önemli 03 Ağustos 2022 | 162 Okunma Ankapark: Eğlenceli olmayan yolsuzluklar silsilesi 01 Ağustos 2022 | 261 Okunma Sabiha Gökçen’de bir matruşka şirket öyküsü 29 Temmuz 2022 | 78 Okunma Ankapark: Eğlenceden mali kabusa 27 Temmuz 2022 | 252 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar