RTÜK azıcık televizyon seyretse…

Bağımsız ve gücünü özgürlüğünden alan bir medya kuruluşunu cezalandırarak aslında Türkiye’nin itibarını yerlere seriyorsunuz. Gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında herkesi şaşırtan bu kararın ülkemizin imajına ne denli zarar verdiğini zamanla göreceğiz.

Duymayan kalmadı. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Habertürk TV’de Eren Eğilmez’in yönettiği programda CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) yönelik "Devletin ordusu Katar'a satılmış" sözleri nedeniyle RTÜK uzmanlarının hazırladığı raporlar neticesinde kanalımızı cezalandırdı.

Arkadaşımız Eren Başarır’ın söylediklerinden rahatsız oldu ve yayın arasından sonra da kendisinden sözlerini geri almasını istedi. Öyle ki Milletvekili Başarır’ın bu sözleri bizim moderatörümüzün yönlendirmesi veya herhangi bir sorusu üzerine verilmiş bir cevap olmamasına ve de müdahale edilmiş olmasına rağmen cezalandırılan taraf biz olduk.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aşı savaşları 14 Ocak 2021 | 440 Okunma Rusya Kafkaslarda Türkiye'yi istiyor mu? 12 Ocak 2021 | 884 Okunma Trump'a var da Demirtaş'a yok mu? 11 Ocak 2021 | 452 Okunma Körfez barışı mı, ateşkesi mi? 09 Ocak 2021 | 271 Okunma Trump son dakikaya kadar direnecek 07 Ocak 2021 | 442 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar