ABD'nin PKK seviciliği nereye kadar?

Terör örgütü PKK'ya Suriye petrollerini usulsüz bir şekilde satma yetkisi veren ABD, örgütün Suriye kolu PYD/YPG'yi özerklik sürecine hazırlıyor.

Terör örgütü PKK’ya Suriye petrollerini usulsüz bir şekilde satma yetkisi veren ABD, örgütün Suriye kolu PYD/YPG’yi özerklik sürecine hazırlıyor. Zira Fransa’dan gelen 64 kişilik özel bir ekip PYD’nin iç yapılanması hususunda alt yapısını oluştururken, ABD ise Suriye’nin kuzeyindeki gruplar arasındaki husumetleri ve kavgaları ortadan kaldırmak için görüşme trafiği yürütüyor. Özellikle son 6 haftadan buyana bu trafik artık en üst seviyede sürdürülüyor.

Bu arada ABD ve Fransa’nın bu hamlelerine Rusya’dan da yeşil ışık gelmiş gibi gözüküyor.

ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, PKK ve örgüt dışındaki diğer Kürt partileriyle önemli görüşmeler gerçekleştirmek için Suriye’nin kuzeyine dün akşam saatleri itibari ile intikal etti. Hiç zaman kaybetmeden görüşmelerine başladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rusya Karabağ'da neden ateşi kesemiyor? 19 Ekim 2020 | 114 Okunma Azerbaycan niye şimdi? 12 Ekim 2020 | 1.455 Okunma Rusya Karabağ'ın neresinde? 05 Ekim 2020 | 1.116 Okunma PKK'nın Ermenistan açılımı 28 Eylül 2020 | 1.585 Okunma ABD'nin PKK seviciliği nereye kadar? 21 Eylül 2020 | 891 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar