Tsunamiden önce Sığacık bakın nasıldı?

Sığacık'a gidenler bilir. Tarihi ve turistik Kale içinde parke taşlı dar sokaklar vardır. 2 katlı , bahçeli ahşap evlerin bulunduğu bu Kale içindeki sokaklardan deniz suyu sel gibi aktı.

“Türkiye’de tsunami olur mu?” Hep olmaz diyorduk, bilim adamları da beklenen Büyük Marmara Depremi’nde Japonya ve Endonezya’daki kadar olmasa da küçük çaplı tsunami yaşanabileceğini söylüyorlardı. Ama 2 gün önce İzmir depreminde belki son yüz yılların ilk tsunami felaketiyle karşılaştık.  Seferihisar’ın Sığacık kasabası deniz suyunun altında kaldı.

Görüntülere baktığınızda  2 katlı evlerin birinci katının sular altında kaldığını, daracık sokaklarından sel gibi deniz suyunun aktığını görünce hayretler içinde kaldık. Hatta engelli yaşlı bir teyzemizi de tsunamide kaybettik.

Kış aylarında  4 bini zor bulan  ve maddi hasarın çok büyük olduğu sahil kasabasında devlet şimdi esnafın ve selden etkilenen vatandaşların yaralarını sarmaya çalışıyor.  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Soylu'nun bütçe konuşması 14 Aralık 2020 | 8 Okunma Esnafın vergi, SSK, Bağ-Kur, KK ve KYK borçları silinsin 26 Kasım 2020 | 1.613 Okunma Milletin AK Parti'den beklentisi var 05 Kasım 2020 | 202 Okunma Tsunamiden önce Sığacık bakın nasıldı? 02 Kasım 2020 | 690 Okunma Neticede bu bir siyasi propaganda çalışması değil mi? 22 Ekim 2020 | 356 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar