Neticede bu bir siyasi propaganda çalışması değil mi?

AK Parti Gençlik Kolları Genel Merkezi iki gün önce twetter hesabından “Sen kimsin” başlıklı bir video paylaştı. Daha sosyal medyaya düşer düşmez  anında büyük tepkilerin odağında...

AK Parti Gençlik Kolları Genel Merkezi iki gün önce twetter hesabından “Sen kimsin” başlıklı bir video paylaştı. Daha sosyal medyaya düşer düşmez  anında büyük tepkilerin odağında kaldı. Yapılan eleştirilerin en başında da  şu bildik, klasik kısır tartışma var:

“Neden Atatürk, Recep Tayyip Erdoğan’dan daha az yer aldı?”

Öncelikle şunu belirteyim. AK Parti  hızla yaşlanan bir siyasi parti görünümünde. AK Parti’nin en yumuşak karnı gençlik.18 yıldır iktidarda kalmasına rağmen  kendi genç kitlesini yetiştiremediği gibi, dışarıdan da  genç kitle ve seçmene  ulaşamamanın sıkıntısını yaşıyor. Araştırmalara göre, AK Parti‘nin genelde seçmen kitlesini  45 yaş üstü  oluşturuyor.

Hatta son dönemde kendi tabanının ve seçmeninin 18 yaş üstü çocuklarını dahi alamadığı da görünen bir gerçek. Hele hele Bursa, gençlik teşkilatlanması ve etkinliği konusunda zayıf, hatta zayıfın çok çok ötesinde illerin başında. Son iki seçimde sınıfta kaldılar. Özellikle de üniversite gençliğine ulaşma anlamında.

Gençleri kapsayıcı çalışmalar yapılamadığı gibi, AK Parti’nin iktidardaki  politikalarından ve hizmetlerinden de bi haber gençler var. Ve  en üzücü tarafı ne biliyor musunuz?

Gençler AK Parti’ye”belediyelerde veya kamu dairelerinde iş bulabilmek amacıyla” üye oluyorlar. Halbu ki, 19 yıl önce amaç daha bir ulvi idi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Esnafın vergi, SSK, Bağ-Kur, KK ve KYK borçları silinsin 26 Kasım 2020 | 375 Okunma Milletin AK Parti'den beklentisi var 05 Kasım 2020 | 193 Okunma Tsunamiden önce Sığacık bakın nasıldı? 02 Kasım 2020 | 681 Okunma Neticede bu bir siyasi propaganda çalışması değil mi? 22 Ekim 2020 | 346 Okunma Bu açıkça darbe tehditi... 14 Ekim 2020 | 1.655 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar