DEVA 6 ayda heyecanını yitirdi

 DEVA Partisi, Ali Babacan’ın genel başkanlığında 9 Mart 2020’de kurulduğunda özellikle AK Parti’de  bakanlık, genel başkan yardımcılığı, milletvekilliği ve il...

 

DEVA Partisi, Ali Babacan’ın genel başkanlığında 9 Mart 2020’de kurulduğunda özellikle AK Parti’de  bakanlık, genel başkan yardımcılığı, milletvekilliği ve il başkanlığı  gibi üst düzeyde görev yapmış isimlerle kurucular kurulunu oluştururken, büyükşehirlerde de genelde il başkanı atamalarını  siyaseten tecrübeli ve tanınmış isimler üzerinden yürüttü.

Ancak Bursa’da nedense bu “ince” detayın dışına çıkıldı. Teşkilatlanma görevi aslen Bursalı olan Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın’a verildi. O dönemde kuruluş çalışmalarını yakından takip ettiğim için biliyorum. 3 bin kişinin dijital ortamda parti genel merkezine başvuru yaptığı açıklamaları partiyi bir anda ilgi odağı haline getirmiş, çıtayı yükseğe çıkarmış ve il başkanı merak ve heyecan uyandır mıştı.

O kadar çok gizli toplantılar ve görüşmeler yapıldığı, AK Parti içinden birilerine teklifler gittiği bilgisi kulağımıza geldi ki, “acaba il başkanı AK Parti içinden tanınmış biri mi, yoksa iş dünyasından ya da STK’lardan tanınmış biri mi?” olacak sorusu haftalardır yerel siyasetin gündemini oluşturdu.

O yüzden 15 Ağustos’ta Serkan Özgöz adında  daha önce ismi hiç duyulmayan birinin DEVA’nın il başkanı olarak atanması kentte büyük şaşkınlık yarattı.

DEVA’NIN BURSA’DAKİ DURUMU NE İDİ NE OLDU?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
DEVA 6 ayda heyecanını yitirdi 22 Şubat 2021 | 908 Okunma Yalanlarınız battı, sıra sizde... 16 Şubat 2021 | 28 Okunma Milletin hükümetten beklentisi"Aşı ve Açılım" 09 Şubat 2021 | 8 Okunma Soylu'nun bütçe konuşması 14 Aralık 2020 | 12 Okunma Esnafın vergi, SSK, Bağ-Kur, KK ve KYK borçları silinsin 26 Kasım 2020 | 1.613 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar