ÇOK OKUNAN YAZARLAR

İşte o seçimdeki irade Yeni Türkiye’nin kapısını açtı!

 AK Parti iktidarının en uzun süre görev yapan bakanlarından Faruk Çelik’le Ramazan Ayı’ndaki bir dost davetinde karşılaştığımızda şöyle bir değerlendirmede bulunmuştu:“Her seçim kendi döneminde ve kendi şartlarında önemlidir, özeldir ve Türkiye için tarihi niteliktedir .

Cennet Cankılıç
Cennet Cankılıç İNTERNETHABER
23 Haziran 2018 | 94

 

AK Parti iktidarının en uzun süre görev yapan bakanlarından Faruk Çelik’le Ramazan Ayı’ndaki bir dost davetinde karşılaştığımızda şöyle bir değerlendirmede bulunmuştu:

“Her seçim kendi döneminde ve kendi şartlarında önemlidir, özeldir ve Türkiye için tarihi niteliktedir. Bu seçimler de öyle.  Çok özel ve tarihi diyoruz. Niçin? ”

Çelik, sorunun cevabını küresel güç olma davasında Türkiye’nin içine girdiği değişim ve dönüşüm hamlesinin başlangıç noktasını da çok ilginç bir detaydan yola çıkarak verdi:

“94 ‘den beri girdiğimiz her seçim  hem partimiz hem de Türkiye açısından tarihi özelliklere sahip olarak gelişti. Tabii geçmiş zaman, insan hafızası çabuk unutuyor, şimdi pek çoğu bilmiyor ama,tarih yazmaya başladı. 27 Mart 1994 yerel seçimleri gerek AK Parti’nin siyasal hayata girişinde, gerek 17 yıllık Türkiye’yi yönetmesinde ve bugünkü Yeni Türkiye’nin şekillenmesinde dönüm noktası oluşturdu. Biz o zaman Refah Partisi olarak İstanbul ve Ankara başta olmak üzere pek çok büyükşehirlerde belediye seçimlerini kazanmıştık. İstanbul’da Zülfü Livaneli, Bedrettin Dalan ve İlhan Kesici vardı. İstanbullu tercihini Recep Tayyip Erdoğan’dan yana kullandı. O seçimlerde ne büyük mücadele vermiştik. İşte o seçimler şu anda fazla önemsenmemekle beraber aslında Türkiye için bir kırılma noktasıdır.”

Çok doğru.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER