Emmy’de üç adayımız var

Uluslararası Emmy Ödülleri bu hafta sonu sahiplerini bulacak. Amerika dışında çekilen ve yayınlanan yapımların ödüllendirildiği tören, her yıl kasım ayında New York’ta 4 günlük bir festival...

Uluslararası Emmy Ödülleri bu hafta sonu sahiplerini bulacak.


Amerika dışında çekilen ve yayınlanan yapımların ödüllendirildiği tören, her yıl kasım ayında New York’ta 4 günlük bir festival olarak düzenleniyor.
Yapımlar yine Emmy komitesi ve uluslararası jüri tarafından değerlendirilip, ödüllendiriliyor.
Geçen yıl En İyi Dizi (Telenovela) ödülünü “Kara Sevda” almış ve Türk dizi sektöründe bir ilke imza atmıştı.
Bu yıl En İyi Dizi dalında “Cesur ve Güzel” ile “İstanbullu Gelin” finalistler arasına yarışacak.
En İyi Erkek Oyuncu dalında ise “Söz” dizisinin başrol oyuncusu Tolga Sarıtaş var. Daha önce “Kara Para Aşk” dizisindeki performansıyla Engin Akyürek finale kalmayı başarmıştı.
Kadın oyuncu kategorisinde ise daha önce 2014’te “20 Dakika” dizisindeki performansıyla Tuba Büyüküstün finale kalmıştı.
Bu yılki ödül töreninin en önemli yanlarından biri de açılış kokteyline bir Türk yapım şirketinin, Ay Yapım’ın ev sahipliği yapacak olması.
Ay Yapım son 4 yıldır Uluslararası Emmy Ödülleri’nin gediklisi durumunda.
Yapımları ya da oyuncularıyla son 4 yıldır bu ödül töreninde sürekli adaylar, “Kara Sevda”yla da Emmy’ye uzanan ilk Türk yapım şirketi oldular.
Ay Yapım’ın ev sahipliği yapacağı açılış kokteyli 16 Kasım Cuma akşamı New York’un karakteristik mekanlarından Campbell Bar’da yapılacak.
Bu kokteyle uluslararası medya sektörünün önde gelen temsilcileri ve tüm finalistler davetli...
Gecenin kapanış kokteylini ise HBO yapacak.
Açılış kokteylinden sonra 17 Kasım Cumartesi günü tüm finalistlerin madalyalarını alacağı bir tören düzenlenecek.
19 Kasım Pazartesi günü New York Hilton Oteli&...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Roma’nın zaferi Yılmaz’a yarar 21 Şubat 2019 | 3 Okunma “Amerika, Türkler dünya durdukça beraberdir seninle” diye şarkılar da varmış meğer 20 Şubat 2019 | 88 Okunma Netflix’in abonesi kaç gişeyi ne kadar etkiledi? 19 Şubat 2019 | 402 Okunma Bergüzar: Müzikalde video çekmek yanlış 16 Şubat 2019 | 75 Okunma Bir törene gittim gitmez olaydım... 15 Şubat 2019 | 2.734 Okunma
TÜM YAZILARI