Babamdan çok ürkerdim

Altan Erkekli ile dün başladığımız “Bizi Hatırla” filmi hakkındaki sohbetimiz devam ediyor. Yaşlı bir babanın oğlunun evine taşınmasıyla yaşadığı zorluklarını anlatan filmde rol...

Altan Erkekli ile dün başladığımız “Bizi Hatırla” filmi hakkındaki sohbetimiz devam ediyor. Yaşlı bir babanın oğlunun evine taşınmasıyla yaşadığı zorluklarını anlatan filmde rol alan usta oyuncu, “Babamdan subayı olduğu için ondan çok ürkerdim” diyor.


Altan Erekli
 
Çok dokunaklı bir baba oğul hikâyesi anlatıyorsunuz. Siz Ali ile ilişkinizde babanızdan görmediğiniz neyi yapıyorsunuz?

- Ben babamdan subay olduğu için çok ürkerdim.

Sert miydi?

- Beni çok severdi ama her şeyin muntazam olmasını isterdi. O muntazamlık beni ürkütürdü. Defterlerimin arasında yırtmayayım diye imza vardı. Her hafta eve geldiğinde bunları kontrol ederdi. Ama bana fiske dahi vurmadı. Sadece otoritesinden korkardım. Şimdi ben Ali ile çok yüz gözüm. (Gülüyor) Mesela buraya gelirken onu da arkadaşına götüreceğim. “Hadi” diyorum, şoförümmüş gibi “Tamam ya” diye karşılık veriyor. Ben babama böyle bir şey diyemezdim.

Dizi çalışması var mı?

- BluTV’ye Eskişehir’de “Bozkır” diye 10 bölümlük bir dizi çektik. Orada bu filmdeki karakterimin tam tersi bir rol oynuyorum.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bergüzar: Müzikalde video çekmek yanlış 16 Şubat 2019 | 46 Okunma Bir törene gittim gitmez olaydım... 15 Şubat 2019 | 2.714 Okunma Esnaf, Sevgililer Günü’nden umudu kesti mi? 14 Şubat 2019 | 151 Okunma Olacak iş mi? 13 Şubat 2019 | 64 Okunma Ünlülerin müzikal rezaleti 12 Şubat 2019 | 56 Okunma
TÜM YAZILARI