Osman Kavala’yla neden uğraşıyorlar?

Osman Kavala uzun süreden beridir tutuklu. Gezi Davasından beraat etmişti ancak 15 Temmuz darbe girişimi hakkında açılan davadan ötürü halen daha tutuklu.

Osman Kavala tutuklanmadan önce hakkında çok fazla şey biliyordum dersem yalan olur. Çok fazlayı geçtim, Kavala hakkındaki az bilgim bile az sayılırdı!

            Acaba bunun sebebi kişisel cehaletim miydi yoksa başka bir şey miydi?

            Toplumun yüzde doksan dokuzundan fazlası Osman Kavala tutuklandığında kimdir diye sağlıklı bir bilgiye sahip değilse bunun sebebi cehalet olmasa gerek.

            Kavala ünlü bir siyasetçi değildi. Ünlü bir sanatçı da değildi. Her gün ekranlarda, gazete sayalarında boy gösteren birisi de değildi…

            Tutuklanana kadar sadece dar bir çevrenin bildiği bir isimdi. Bu sebepledir ki özel olarak ilgimi çekmediğinden Kavala benim için sadece göz aşinalığı seviyesindeki birisiydi.

            Yazıyı yazarken Vikipedi Kavala hakkında ne yazmış, merak ettim...

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tanrının eli Bülent Arınç! 27 Kasım 2020 | 1.570 Okunma Hareketlerine dikkat et. Hakim bey muhafazakar birisidir! 25 Kasım 2020 | 2.247 Okunma AK Parti neyi hesap edemedi? 23 Kasım 2020 | 1.891 Okunma Kısa bir “Çapsız mağduriyet” hikayesi! 20 Kasım 2020 | 1.477 Okunma Bir sandıklık ilişki aldatma sayılır mı? 18 Kasım 2020 | 1.521 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar