Dandik Amerikan darbesine kim bilir kaç film çekecekler?

15 Temmuz destanını veya hain işgal girişimini nasıl nitelendirdiğiniz, nerede durduğunuza göre değişir. O günü benim gibi bir kahramanlık günü gibi görenlerden değilseniz yazının devamını okumanıza gerek yok.

Bu yazıya iki hafta önce başlamıştım ancak gündem dışı bir yazı olduğu için yarım bırakmıştım. 15 Temmuz destanının beyaz perdeyle imtihanını yazmayı düşünüyordum.

            Üzerimdeki emeklerinden ötürü sonsuz bir saygı ve sevgi duyduğum güzel insan, Sevgili Hocam Sami Demirbağ hafta sonu “Charlie Wilson War” filmini izleyip izlemediğimi sordu.

            Başrollerinde usta oyuncular Tom Hanks, Philip Seymour Hoffman ve Julia Roberts’ın oynadığı 2007 tarihli filmi nasıl kaçırmışım diye kendime kızdım.

            Gerçek olayların anlatıldığı filmde Afganistan’daki Sovyet işgali sırasında SSCB'ye karşı direnen mücahitlere gizli yollardan silah ve finans desteği sağlayan Teksaslı kongre üyesi Charlie Wilson’un gerçek yaşam öyküsü anlatılıyor.

           

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fehmi Koru’yla Yıldıray Oğur’a kafayı taktım bir kere! 22 Ocak 2021 | 3.517 Okunma Tehlikenin farkında mısınız? 20 Ocak 2021 | 1.714 Okunma Erdoğan ve Nasrettin Hoca’nın şanssızlığı! 18 Ocak 2021 | 1.547 Okunma Kılıçdaroğlu’yla birlikte Koçovalı ailesine iftarda misafir olmak isterdim! 15 Ocak 2021 | 675 Okunma Dandik Amerikan darbesine kim bilir kaç film çekecekler? 13 Ocak 2021 | 1.102 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar