Aziz Nesin'e kim ilham oldu?

            Sevgili okur, şu korona günlerinde her şeyimiz tamamdı da bir tek “beyin yiyen amipimiz” eksikti! Prof. Dr. Mehmet Ceyhan Türkiye’de “beyin yiyen amip” vakasına...

            Sevgili okur, şu korona günlerinde her şeyimiz tamamdı da bir tek “beyin yiyen amipimiz” eksikti! Prof. Dr. Mehmet Ceyhan Türkiye’de “beyin yiyen amip” vakasına rastlanıldığını söylemiş.

Meme dikleştirme ameliyatının beyin ameliyatından daha pahalı olduğu ve dahi tıp fakültesi mezunları arasında estetik cerrahinin beyin cerrahisinden daha çok tercih edildiği bir ülkede rızkının peşine düşen ve yiyecek beyin arayan amipten korkmalı mıyız, karar veremedim doğrusu!

Işıklar(!) içinde uyusun Aziz Nesin’e zamanında çok haksızlık etmiştik. Aziz Nesin Türkiye’nin zekâ ortalamasını verdiğinde herkes adamı linç etmişti ama böylesi bir genellemeye nasıl vardığını hiçbirimiz merak etmemiştik.

Muhtemelen Aziz, oğlu Ahmet’in zekâ seviyesinden hareket ederek tespitte bulunmuştu! Neticede baba yüreği! Aziz, Ahmet’e bakıp aptallık oranımızı %99 olarak açıklayabilirdi de!

Aziz’in inancını oğlu Ahmet’in zekâ seviyesine bakınca kaybedip kaybetmediğine dair elimizde veri yok!

İnkârın, böylesi gerçekçi bir sebebi öbür dünyada hafifletici sebep sayılır mı, ona da ilahiyatçılar karar versin!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Meral Akşener neden komik değil? 07 Ağustos 2020 | 1.039 Okunma Gominist diyor ki Erdoğan ve Ak Partililer vatan hainiymiş! 05 Ağustos 2020 | 855 Okunma Ak Parti'ye tuzak mı kuruluyor ? 31 Temmuz 2020 | 3.031 Okunma Ali Erbaş Atatürkçü Düşünce Derneği'nin başkanı değildir! 29 Temmuz 2020 | 1.023 Okunma Aydın çöplüğünde buluşan nefretin çocukları 27 Temmuz 2020 | 103 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar