Sosyal medyada ifade özgürlüğü

6 Ocak'ta Amerika'da meydana gelen olaylardan sonra sosyal medya devleri Trump'a karşı tavır aldılar. Trump şiddeti körüklüyor gerekçesiyle hesapları birer birer kapatıldı.

6 Ocak'ta Amerika'da meydana gelen olaylardan sonra sosyal medya devleri Trump'a karşı tavır aldılar. Trump şiddeti körüklüyor gerekçesiyle hesapları birer birer kapatıldı.

Twitter önce iki haftalığına kapattığını söylemişti ama sonra komple Trump'ın hesabını kapattı. FacebookYouTube ise geçici süreliğine kapattıklarını açıkladılar. 

Trump'ın 6 Ocak'taki tavrı eleştirilecek yönden ama şiddete çağrı yapmadığı da muhakkak. "No violence!", yani "şiddet yok" diye tweet attığı biliniyor. Hatta "Biz Cumhuriyetçiyiz. Kanun ve Düzen (Law and Order) partisiyiz" bile dedi. Buna rağmen Twitter hesabı kapatıldı. 

Twitter ve diğer sosyal medya hesaplarının yaptıkları doğru değil. İfade özgürlüğünün sınırları birilerine göre olmaz. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FETÖ bitmiş değil, tehlikenin farkında olun! 13 Ocak 2021 | 3.274 Okunma Sosyal medyada ifade özgürlüğü 11 Ocak 2021 | 1.168 Okunma Akıllı telefonlara sahipseniz... 11 Ocak 2021 | 1.235 Okunma Donald Trump’ın seçim sonuçlarını tanımaması 08 Ocak 2021 | 1.097 Okunma Yasa dışı bahsin yabancı istihbarat örgütleriyle ilgisi var mı? 08 Ocak 2021 | 494 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar