Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun cevap hakkı

Pazartesi günü bu köşede “FETÖ’cü yargıçlarla bağlantısı olanlar” başlıklı bir yazı yazmıştım. Orada BJK kulübü yönetim kurulu üyesi Şafak...

Pazartesi günü bu köşede “FETÖ’cü yargıçlarla bağlantısı olanlar” başlıklı bir yazı yazmıştım. Orada BJK kulübü yönetim kurulu üyesi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun FETÖ’cü Resul Yıldırım’la çeşitli mecralarda iddiası olduğunun yazılıp çizildiğini ve Sayın Mahmutyazıcıoğlu’nun buna açıklık getirmesi gerektiğini söylemiştim.
Şafak Bey bir açıklama gönderdi. Bu iddiaların asılsız olduğunu, hakkında gereken tahkikatın yapıldığını ve bir şey çıkmadığını söyledi. Hatta kendisi hakkında ihbarda bulunanlar sahte isimli ve verdikleri adreslerde yaşamayan kişilermiş. Şafak Bey'in açıklaması aşağıdadır. 
"​Sn. Cem Küçük;
​Türkiye gazetesinde 08.07.2019 tarihinde kaleme aldığınız şahsımla ilgili birtakım itham içeren iddialarla alakalı, adıma tanıdığınız cevap hakkını kullanmak istiyorum.
​HSYK üyesi iken hakkında yürütülen FETÖ soruşturması sonucu hâlen tutuklu olarak yargılanan Resul Yıldırım ile suç niteliğinde olmak üzere ilgi ve irtibatım olduğu iddia edilmektedir.
​Bu temelsiz ve hukuki dayanaktan yoksun iddiayı kamuoyuna pompalayan şahıslarca 2016 yılında sahte isimle hakkımda yapılan şikâyet üzerine, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca 2016/105302 numaralı soruşturma yürütülmüş, Savcılıkça FETÖ ile irtibatım olup olmadığı hakkında ilgili Emniyet Birimlerine 13 soru sorulmuş, Emniyet birimlerince yapılan araştırma sonucu Savcılığa verilen cevabi yazıda söz konusu suç örgütü ile hiçbir bağım tespit edilmediğinin belirtilmesi üzerine 23.01.2018 günlü karar ile hakkımda kovuşturmaya yer olmadığı kararı verilmiştir.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Adamlarda tek aykırı ses var mı? 14 Ekim 2019 | 4.179 Okunma Millî güvenlik ve sanatçılarımızın duruşu 11 Ekim 2019 | 3.467 Okunma ABD Kürtleri mi, PKK'yı mı sattı? 09 Ekim 2019 | 3.357 Okunma Söylem üstünlüğünü kaybettik 07 Ekim 2019 | 2.587 Okunma Birol Erdem FETÖ’yle ne kadar mücadele etti? 04 Ekim 2019 | 3.720 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar