Ormanlarımız ve PKK

Bırakın orman yangınlarını; Suriye’nin Kuzeyi’nde şehit verdiğimizde bile PKK/YPG’ye laf edemeyip devleti suçlayanlar ise hep olacaktır.

Dün bu yazıyı yazarken son rakamlara bakayım dedim. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin verdiği bilgilere göre Türkiye genelinde çıkan toplam 112 yangının 107'si kontrol altına alınmış...
Bakan Pakdemirli'nin Twitter'da paylaştığı bilgilere göre Antalya'nın Manavgat ve Gündoğmuş ilçelerinde iki; Muğla'nın Marmaris, Köyceğiz ve Milas ilçelerinde de üç yangın hâlâ etkisini sürdürüyor. Son 10 günde Antalya’dan İzmir’e, Kütahya’dan Kayseri’ye birçok yerde yangın çıktı.
Dünyanın birçok yerinde yangın haberleri geliyor. İtalya ve ABD’de geniş alanlar yandı. Küresel iklim değişikliğinin geldiği durum bu. Maalesef bu yangınlar daha da olacak gibi.
Bizde ise bazı ormanlarımızı PKK’nın yaktığını bizzat PKK söylüyor. Bebek katili, asker katili terörist PKK tabii ki ormanlarımızı da yakmıştır. Buna zerre şüphe yok.
...
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP’nin değişik çıkışları 22 Eylül 2021 | 438 Okunma Bir garip dava!.. 22 Eylül 2021 | 3.107 Okunma Rıdvan Dilmen’in maaşı millî güvenlik meselesi mi? 20 Eylül 2021 | 939 Okunma Eski Türkiye ekonomisi ve Mahfi Eğilmez 20 Eylül 2021 | 3.564 Okunma Millet İttifakı’nın adayı bilmeceye döndü 17 Eylül 2021 | 873 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar