Joe Biden ve Halkbank meselesi

Amerikan seçimleri bitti. Joe Biden seçimleri kazandı. Buradan artık dönüş yok. Yardımcısı Kamala Harris’le birlikte 4 sene ülkeyi yönetecekler.

Amerikan seçimleri bitti. Joe Biden seçimleri kazandı. Buradan artık dönüş yok. Yardımcısı Kamala Harris’le birlikte 4 sene ülkeyi yönetecekler.

Trump’ın bağırış çağırışlarının hiçbir anlamı yok. Herkes biliyor ki “uykucu”, “yaşlı” diye küçümsediği Biden’a yenilmesi Trump’ın zoruna gidiyor. Ama yapacak bir şey yok. 2016’da kazandığı Wisconsin, Pensilvanya ve Michigan eyaletlerini bu kez kaybetti Trump.

Türkiye’de solcu olup Biden gibi kapitalist ve yerleşik düzenin sesi bir ismin kazanmasından memnun olanların sayısı hiç de az değil. Bunun hemen bir değişim sinyali olacağını düşünüyorlar. Aslında dertleri Erdoğan’ın başkanlıktan inmesi. Ali Koç 2018’deki seçimlerden hemen önce Fenerbahçe Başkanı olduğunda da böyle sevinmişlerdi. Sonrası malum hüsran oldu.
Biden Amerika’da bilinen ve sakin bir isim. Bana sorarsanız çok bir şeyi çözemeyecek. Obama gibi rezil rüsva olarak bile gidebilir.

Şimdi ülkemizdeki muhalifler ve dışarıdaki FETÖ artıkları Biden hemen Halkbank üzerinden Türkiye’ye yaptırım uygulasın, derdindeler. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tehdit mi dediniz? 04 Aralık 2020 | 1.900 Okunma Yatırımcının önüne engel çıkarmaya ikinci örnek 04 Aralık 2020 | 501 Okunma İsrail’in cinayet şebekesi 02 Aralık 2020 | 2.449 Okunma CHP’den kendi ayağına kurşun sıkma yöntemleri 30 Kasım 2020 | 1.877 Okunma CHP Zonguldak Kadın Kolları Başkanı’ndan skandal ifade 30 Kasım 2020 | 1.386 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar