HDP’li Semra Güzel’e tepki gösterememek!

Terörist sevgilisi 2017’de imha edilen HDP Diyarbakır milletvekili Semra Güzel, gündemin konusu. AK Parti ve MHP net bir şekilde olayın üstüne gidiyorlar. Aynı şeyi muhalefet partileri için söylemek zor. Dillerinin ucuyla...

Terörist sevgilisi 2017’de imha edilen HDP Diyarbakır milletvekili Semra Güzel, gündemin konusu. AK Parti ve MHP net bir şekilde olayın üstüne gidiyorlar. 

Aynı şeyi muhalefet partileri için söylemek zor. Dillerinin ucuyla konuşuyorlar. 'Ama'lı cümleler kuruyorlar. HDP’yi doğru dürüst kınayamıyorlar bile. 

Üstelik ortaya her gün yeni resimler çıkıyor. Semra Güzel’in vakt-i zamanında dağda terörist olduğu da ortaya çıktı. PKK elebaşları 2018’de Semra Güzel’e demişler ki: “Sevgilin öldü. Sen git vekil ol.”

Yani dağdan talimat geldiği artık net. Normalde böyle bir resim ortaya çıktığında CHP ve İyi Parti’nin ortalığı yıkması lazım. Hemen çözüm süreci diyorlar. AK Parti de böyle yapmıştı bahanesine sarılıyorlar. 

Çözüm süreci cumhuriyet tarihinin en büyük projelerinden biriydi. PKK masayı devirmese belki devam edecekti. AK Parti’nin 2013’te yanlış yaptığını söyleyip aynı şeyleri şimdi CHP’nin yapmasına ne demeli?

CHP HDP’ye tek kelime etmiyor. İyi Parti’de bazı isimler tepki gösterse de tam istenilen seviyede HDP’yi kınayamıyorlar. Ağız dolusu, herkesin duyacağı şekilde itirazları yok. 

Hep söylüyorum, 2019 yerel seçimlerine benzer süreçlerle gidildi. Anadolu’da Cumhur İttifakı iyi oy aldı, yüzde 53,6. Yani halk PKK ve FETÖ’ye her zaman tepkisini gösteriyor. 

Dün Yeni Şafak’ın manşetinde vardı...

Meclis'te 18 Semra Güzel daha var. Birçok HDP’li vekilin dağda bir yakını var. Bu dağdakilerin bir kısmı öldürülmüş. Mesela Semra Güzel’in erkek kardeşi Şeyhmus Güzel de terör örgütündeydi. Şeyhmus Güzel, 2017 yılının temmuz ayında operasyonda etkisiz hâle getirildi. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sedef Kabaş hem suç işliyor hem de bilerek toplumu geriyor 24 Ocak 2022 | 2.894 Okunma Döviz düştükçe motorin ve benzin fiyatları geri alınmalı 21 Ocak 2022 | 1.861 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu aday ki, bu kadar net konuşuyor 19 Ocak 2022 | 1.789 Okunma Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük: ‘’Tarım ve hayvancılıkla uğraşanlar battı mı?’’ 17 Ocak 2022 | 2.321 Okunma HDP’li Semra Güzel’e tepki gösterememek! 14 Ocak 2022 | 899 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar