“Halil Sezai Cihangir’i Fethetti”

Halil Sezai de Ozan Güven de paranın iki yüzü gibiler. Hepsinin foyası ortaya çıkıyor. İncir Reçeli de boşmuş, İsyan diye bağırmak da.

Gezi’nin en hararetli günleriydi. AK Parti’yi ve Erdoğan’ı devireceklerine inanmışlardı. Az daha direnirlerse bu iş tamamdı. Biraz dişlerini sıkarlarsa başaracaklardı. “Allah’ım devrim oluyor” diye mutluluk naraları atıyorlardı. 

Sanatçılar da soluğu Gezi Parkı'nda almışlardı. Halit Ergenç’ten Selçuk Yöntem’e, Edip Akbayram’dan Barış Atay’a hepsi oradaydı. İçlerinde biri daha vardı: Halil Sezai. "Çapulcu" olmaktan o da gurur duyuyordu. Gezi’ye destek veren ön saflarda yer etmiş biriydi. 

13 Haziran 2013’te Cihangir’e gelmişti. Ertesi gün gazeteler Halil Sezai övgüsünden geçilmiyordu. Aman Allahım, gazeteler Halil Sezai diyor başka da bir şey demiyordu. 14 Haziran tarihli gazete ve internet sitelerinde hep şu haber dolaşıyordu: 

“Ünlü şarkıcı Halil Sezai Paracıkoğlu, önceki akşam Cihangir'deydi. Sezai, hayranlarının sevgi seliyle karşılaştı. Kimseyi kırmadan her hayranıyla hatıra fotoğrafı çektiren ünlü şarkıcı, mütevazı tavrıyla yine takdir kazandı.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ercüment Ovalı’nın aşısı ne oldu? 19 Ekim 2020 | 2.720 Okunma Twitter ve Facebook bile siyasi konularda tarafsız değildir 19 Ekim 2020 | 856 Okunma AYM üyesi Engin Yıldırım istifa etmek için ne bekliyor? 16 Ekim 2020 | 1.717 Okunma Yıllar sonra hâlâ çözülemeyen cinayetler 14 Ekim 2020 | 1.130 Okunma Tacikistan ve diğer Türk cumhuriyetlerini ihmal etmeyelim 14 Ekim 2020 | 1.501 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum