FETÖ’de mülkiyet meselesi

4,5 sene oldu. Kayyum atanan FETÖ şirketlerinde FETÖ’yle ilgisi olmayan bu küçük ortaklar sıkıntılı durumlarda. Hiçbir ödeme alamıyorlar. Ben bu konuda TMSF’deki yetkililerle görüştüm. Onlar da ödeme olması için bir yasa çıkması gerekiyor dediler.

Fuat Uğur Türkiye gazetesinde geçen salı günü “Yeni Reform Paketindeki Skandal Maddeler” başlıklı bir yazı yazdı. Yazısının bir yerinde şöyle diyordu:

“İlk başta ve en önemlisi şu: Terör veya kara paranın aklanması gibi suçlar kapsamında şirketin tüm yönetimine değil, sadece ilgili şahısların hisselerine kayyum atanması.

Anlamadınızsa anlatayım.

Şöyle düşünün: Terör örgütü PKK’yı finanse eden kripto iş adamları bir şirket kuruyorlar. Bu, devlet tarafından tespit ediliyor ve el konularak kayyum atanıyor. Şirketin PKK ile organik bağlantısı olduğu düşünülen ortaklarının hisselerine kayyum atanacak ama diğerlerinin hissesi olduğu gibi kalacak...”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Urfa Belediye Başkanına iftira at, sonra özür dile! 24 Şubat 2021 | 1.465 Okunma Amerika Türkiye sınırında neyin tatbikatını yapıyor? 24 Şubat 2021 | 794 Okunma FETÖ-PKK/YPG ilişkisine en net delil 22 Şubat 2021 | 1.087 Okunma Sistem ve hukuk eleştirisi yapan iki film 22 Şubat 2021 | 410 Okunma İspanya’da terörü övünce ne oluyor? 19 Şubat 2021 | 720 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar