Ermenistan boyundan büyük işlere giriyor

Masum insanlara ateş ederek, hedef alarak bir yere varamaz Ermenistan. Arkasında Rusya’ya güvenerek de bir yere kadar gelebilir. Kimse savaş istemez. Ama böyle bir mecburiyet olursa Ermenistan darmadağın olur.

Ermenistan ordusu dün saat 06.00 sıralarında cephe hattı boyunca geniş kapsamlı provokasyonda bulunarak Azerbaycan ordusunun mevzilerine ve sivil yerleşim birimlerine büyük çaplı silahlar, top ve havanlarla ateş açtı.

Terter'in Gapanlı, Ağdam'ın Çıraklı ve Orta Garvand, Fuzuli'nin Alhanlı ve Şükürbeyli, Cebrayıl'ın Çocuk Mercanlı köylerine Ermenistan ordusunun yaptığı yoğun bombardıman sonucu sivillerden ölen ve yaralananlar oldu. Bu bölgelerde sivil altyapı da ciddi şekilde hasar gördü. 

Azerbaycan ordusu da düşmanın provokasyonunu önlemek ve cepheye yakın bölgelerde yaşayan halkın güvenliğini sağlamak için misilleme tedbirlerde bulundu...

Ermenistan yıllardır bunu yapıyor. Karabağ’ı işgal etti ve buralardan çıkmıyor. Arkasına Rusya’yı, Fransa’yı alıyor. Nasıl olsa bana kimse bir şey yapamaz diyor. Ben bildiğimi yaparım anlayışı içinde. 

Ama şunu gözden kaçırıyor: Dünya eski dünya değil. Türkiye askerî anlamda çok daha güçlü bir ülke. Elinde İHA’lar, SİHA’lar var. Askerî harcamalarımız 20 milyar dolar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ercüment Ovalı’nın aşısı ne oldu? 19 Ekim 2020 | 2.661 Okunma Twitter ve Facebook bile siyasi konularda tarafsız değildir 19 Ekim 2020 | 856 Okunma AYM üyesi Engin Yıldırım istifa etmek için ne bekliyor? 16 Ekim 2020 | 1.717 Okunma Yıllar sonra hâlâ çözülemeyen cinayetler 14 Ekim 2020 | 1.130 Okunma Tacikistan ve diğer Türk cumhuriyetlerini ihmal etmeyelim 14 Ekim 2020 | 1.501 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar