CNR Kitap Fuarı açıldı

Türkiye'de kitap satışları eskiye göre iyi. Okuma oranı ise pek arzu edilen noktada değil. Bu konuda hem yayıncı dernekleri hem de hükûmetimiz elinden geleni yapıyor. Elbette okuyucunun istediği kitaba ulaşması...

Türkiye'de kitap satışları eskiye göre iyi. Okuma oranı ise pek arzu edilen noktada değil. Bu konuda hem yayıncı dernekleri hem de hükûmetimiz elinden geleni yapıyor. Elbette okuyucunun istediği kitaba ulaşması, haşır neşir olması önemli.
Bu anlamda İstanbul'da şehrin merkezindeki CNR Kitap Fuarı önemli bir işlev görüyor. Ulaşımı kolay olan fuara çok sayıda yayıncı ve yazar katılıyor. 17 Mart'a kadar sürecek CNR Kitap Fuarı'nın geçen cumartesi açılışını Sayın Binali Yıldırım yaptı. Benim de yıllarca çalıştığım mekânlardan Cağaloğlu Yokuşu'nun tarihî kimliğiyle ilgili şu sevindirici açıklamayı yaptı Yıldırım:
"Yıllarca basın yayın dünyasının kalbinin attığı Bâb-ı âli'yi de ele alıyoruz, yeniden canlandıracağız. Günümüz teknolojilerinden yararlanarak  Cağaloğlu Yokuşunun tarihî kimliğini geri getiriyoruz. Blog yazarları, sahaflar,  internet medyası Cağaloğlu yokuşunda buluşacak."
Bu önemli adımı çok kıymetli. Ayrıca şehrin içinde, istediğiniz kitapları bulacağınız CNR Kitap Fuarı gibi organizasyonları kaçırmamak gerekir.
 
CEM KÜÇÜK'ÜN DİĞER YAZILARI
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Beka meselesi yokmuş, öyle mi? 22 Mart 2019 | 14 Okunma Mansur Yavaş, güneş balçıkla sıvanmaz 20 Mart 2019 | 6.479 Okunma Yeni Zelanda terör saldırısıyla ilgili bazı sorular 18 Mart 2019 | 5.686 Okunma Ulusalcı-solcu çetenin 31 Mart hedefi ne? 15 Mart 2019 | 5.960 Okunma Şu aşağılık kompleksi bitmediği sürece 13 Mart 2019 | 6.600 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar