CNR Kitap Fuarı açıldı

Türkiye'de kitap satışları eskiye göre iyi. Okuma oranı ise pek arzu edilen noktada değil. Bu konuda hem yayıncı dernekleri hem de hükûmetimiz elinden geleni yapıyor. Elbette okuyucunun istediği kitaba ulaşması...

Türkiye'de kitap satışları eskiye göre iyi. Okuma oranı ise pek arzu edilen noktada değil. Bu konuda hem yayıncı dernekleri hem de hükûmetimiz elinden geleni yapıyor. Elbette okuyucunun istediği kitaba ulaşması, haşır neşir olması önemli.
Bu anlamda İstanbul'da şehrin merkezindeki CNR Kitap Fuarı önemli bir işlev görüyor. Ulaşımı kolay olan fuara çok sayıda yayıncı ve yazar katılıyor. 17 Mart'a kadar sürecek CNR Kitap Fuarı'nın geçen cumartesi açılışını Sayın Binali Yıldırım yaptı. Benim de yıllarca çalıştığım mekânlardan Cağaloğlu Yokuşu'nun tarihî kimliğiyle ilgili şu sevindirici açıklamayı yaptı Yıldırım:
"Yıllarca basın yayın dünyasının kalbinin attığı Bâb-ı âli'yi de ele alıyoruz, yeniden canlandıracağız. Günümüz teknolojilerinden yararlanarak  Cağaloğlu Yokuşunun tarihî kimliğini geri getiriyoruz. Blog yazarları, sahaflar,  internet medyası Cağaloğlu yokuşunda buluşacak."
Bu önemli adımı çok kıymetli. Ayrıca şehrin içinde, istediğiniz kitapları bulacağınız CNR Kitap Fuarı gibi organizasyonları kaçırmamak gerekir.
 
CEM KÜÇÜK'ÜN DİĞER YAZILARI
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sizlerle nasıl uzlaşalım, der misiniz? 20 Mayıs 2019 | 2.944 Okunma Medya böyle yozlaşma görmedi 20 Mayıs 2019 | 5.112 Okunma Hem kutuplaşmadan şikâyet et hem de uzlaşmaya yanaşma! 17 Mayıs 2019 | 3.351 Okunma Gazetecilikte ve sanatta samimi ve itibarlı olmak 15 Mayıs 2019 | 2.718 Okunma Medya ve sanat dünyasında bedel ödeme kültürü oturacak 13 Mayıs 2019 | 5.783 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar