ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Tank Hasan’ın destansı kahramanlığını unutmayacağız!

Cem Küçük
Cem Küçük Türkiye Gazetesi
21 Mart 2018 | 3.2 K

Tank Hasan... Hey gidi Tank Hasan. Milletimizin değerlerine saldıran alçak 28 Şubat darbecileri karşısında dimdik bir tank gibi duran efsane Tank Hasan. Darbecilerin tanklarına karşı demokrasinin ve milletin kocaman tankıydı bu yiğit adam. Milletimizin gönlünde taht kurmuş Tank Hasan, yani Hasan Celal Güzel Ağabeyimiz, Hakk’a yürüdü. Bu dünyadan ayrıldı...

28 Şubat darbe günlerinde İstanbul Üniversitesi talebesiydim. Biz milliyetçi ve muhafazakâr öğrenciler olanlara çok üzülüyorduk. Marksist ve solcu öğrenciler ise darbe oldu diye bayram ediyordu. Bizlerin duygularına tercüman olan ve yüreğimizi soğutan adam ise Hasan Celal Güzel’di. Tank Hasan konuştukça, coştukça coşmak istiyordu yüreğimiz. Batı Çalışma Grubu denen aşağılık terör örgütü tıpkı 15 Temmuz darbecileri gibi askerî üniforma giymiş birer terörist gibi millete saldırıyordu.

BÇG terör örgütüne karşı bizim de HCG’miz vardı, yani Hasan Celal Güzel’imiz. Bir tarafta BÇG, bir tarafta HCG vardı. Tek kişilik orduydu Hasan Celal Güzel. Çok yiğit ve mert adamdı. Milletimizin değerlerine düşman olan BÇG’ciler değil milletin yolunda yürüyen HCG’ciler kazandı bu mücadeleyi.

Devamını Oku