Askerlik borçlanması sigorta girişini öne çeker

Askerlik borçlanması, borçlanan kişinin prim ödeme gün sayısını artırır. Emekli olmak için sigorta süresi ve yaş şartını sağlayan, ancak günü yetmeyen bir sigortalı askerlik borçlanması ile emekli olmaya hak kazanabilirEmeklilik her çalışanın hayalidir.

Bütün çalışanlar bir gün emekli olup torunlarına, çocuklarına daha çok zaman ayırmanın planlarını yapar. Emeklilik için kurulan hayalleri öne çekmek isteyen kişiler daha erken emekli olabilmenin yollarını ararlar. Askerlik borçlanması erkek sigortalılar için emekliliği öne çekmenin yöntemi olabilir.Nasıl hesaplanır?Bir kişinin emekli olabilmesi için üç şartı bir arada yerine getirmesi gerekir. Bu şartlardan ilki sigortalılık süresidir.Sigortalılık süresi ilk kez çalışılmaya başlanan tarihte işlemeye başlar ve kişi çalışmaya devam etse de, etmese de devam eder. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Stajyerlere ödenmesi gereken ücret değişti 19 Şubat 2020 | 188 Okunma Çeyiz hesabı evlenmeyi düşünenlerin yanında 17 Şubat 2020 | 159 Okunma Gemi adamlığı hakkında her şey 12 Şubat 2020 | 114 Okunma Türkiye’de sosyal hareketlilik nasıl? 10 Şubat 2020 | 2.138 Okunma Askerlik borçlanması sigorta girişini öne çeker 05 Şubat 2020 | 2.237 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar