Türkiye'de her üç kişiden ikisi okuduğunu anlamıyor!

Selçuk Şirin Hoca’yı tanımayan yok. Hoca eğitim alanında Türkiye’nin dünyada gururu. Selçuk Hoca ile birlikte Kafa Çocuk ve Bilim Dergisi’ni birlikte yapıyoruz.

Geçenlerde Selçuk Hoca ile konuşurken bir araştırmanın çok can yakıcı sonucunu öğrendim:

“Türkiye’de her üç kişiden ikisi okuduğunu anlamıyor.” Bu korkunç bir rakam! Hayatın her alanında bu okuduğunu anlamama halinin yansımalarını görüyoruz.

Ama her üç kişiden ikisi ne demektir arkadaş??? Selçuk Şirin bunun en büyük sebebinin çocuklara erken yaşta kitap okuma alışkanlığının aileler tarafından verilmemesi olduğunu söylüyor. Çocuklarının eline bir iPhone, iPad verip zombiye çeviren aileler Allah aşkına Selçuk Şirin’in sesine kulak verin. Çocuklarınızın elinden alın o makineleri!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Polise bıçakla saldırırsan polis senin sakinleşmeni beklemez! 19 Ocak 2020 | 702 Okunma Daha çok Betül Kaçar sen böyle arkasından bakarsın! 18 Ocak 2020 | 3.033 Okunma Vatandaşın önemsizi olur mu? 17 Ocak 2020 | 3.310 Okunma Bir güzel fikir daha siyasete kurban giderken... 16 Ocak 2020 | 3.487 Okunma Libya meselesi Libya'dan ibaret bir hadise değil! 15 Ocak 2020 | 2.763 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar