Türk sporunun vefat ilanı!

Türkiye Dünya Kupası finallerine gidebilmek için Kosova karşısında kritik bir maça çıkacak.Gel gör ki, maç kimsenin umurunda değil!Herkes maçtan sonra Teknik Direktör Fatih Terim’in yapacağı...

Türkiye Dünya Kupası finallerine gidebilmek için Kosova karşısında kritik bir maça çıkacak.

Gel gör ki, maç kimsenin umurunda değil!

Herkes maçtan sonra Teknik Direktör Fatih Terim’in yapacağı basın toplantısında ne konuşacağını merak ediyor.Milli Takım deplasmanda farklı bir skorla kazanıyor ama gruptaki diğer rakibimiz İzlanda da kazanınca bizim Dünya Kupası’na gitme hayallerimiz büyük ölçüde suya düşüyor.Sonunda beklenen an geliyor; Fatih Hoca gece yarısı mikrofonların başına geçiyor.

Saatlerce süren basın toplantısında her şey konuşuluyor, her şey soruluyor ama “Yahu arkadaş biz niye bu Dünya Kupası’na gidemedik?” diye sormak da konuşmak da kimsenin aklına gelmiyor.Bu bir ibret vesikasıdır...Çareyi hala yabancı oyuncu sayısını kısıtlamakta bulanlar fena halde yanılıyor.

Son birkaç yılda milli futbolcularımızın içinde yer aldığı haberlere bir bakın: Tehdit, yaralama, kaçakçılık...

Asayiş şubenin nezaretinde bu kadar değişik suçu işlemiş adamı bir arada bulamazsın!Türk futbolunun içler acısı halinin faturasını ne tek başına Fatih Terim’e ne tek başına Arda Turan’a ne de tek başına bugünkü futbol federasyonuna kesmek mümkün.

Kaldı ki, şunu da kabul edelim, bu çöküş sadece futbolumuzda yok, topyekun Türk sporunda var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ercüment Hoca hatalı ama... 19 Nisan 2020 | 1.428 Okunma 'Önümüzdeki 1-2 hafta' diye bir şey yok, dağılalım! 17 Nisan 2020 | 3.001 Okunma Slogan atarak, reklam yaparak 'Seninleyiz Türkiye' olunmuyor! 16 Nisan 2020 | 3.024 Okunma Esas felaket cuma değil pazartesi yaşandı! 15 Nisan 2020 | 4.096 Okunma Yok öyle bir vatanseverlik, milliyetçilik! 11 Nisan 2020 | 3.647 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar