Tıp Fakültesi bitirmek size dilediğinizi söyleme hakkı verir mi?

O kanal senin bu kanal benim gezip, son derece kendinden emin bir tonla “Korona bizim ırkta çok etkili olmuyor” diyen arkadaş maalesef maden mühendisi değildi, doktordu.

Virüsü kelle paçayla yok edeceğimizi savunan hanımefendi de ne yazık ki marangoz değil, doktordu.

Geçenlerde bir arkadaşımın Instagram’daki canlı yayınında bir “doktora” denk geldim. Tavsiyelerini, “bilgi” diye anlattıklarını dinlerken kulaklarıma inanamadım. Konuşan hekim mi kırıkçı Melek Abla mı emin olamadım. Bir Google yaptım, sahiden hekimdi. “Enfeksiyon Hastalıkları” bir uzmanlık alanıdır!

Tıp fakültesi bitirmiş olmak -hele ki bir salgın ortamında- size her aklınıza geleni söyleme hakkı vermez. Korona salgınıyla ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesi noktasında rica ediyorum sadece ilgili uzmanlar konuşsun.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bakan Koca: Hasta sayıları daha artacak ama... 05 Nisan 2020 | 1.503 Okunma Eğitim seviyesi ilkokul 4 olan ülkede salgın... 04 Nisan 2020 | 4.385 Okunma Salgının gidişatını İstanbul belirleyecek 03 Nisan 2020 | 2.738 Okunma İnsanlar canıyla cebelleşirken 'Siyaset' yapabilmek 02 Nisan 2020 | 4.185 Okunma Bilim öyle bir şey değil 29 Mart 2020 | 523 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar