Son yaşananlardan çıkarmamız gereken dersler var

Suriye’de son yaşanan sürecin ardından almamız gereken dersler var. Bir: Suriye politikamızı artık bir zahmet değiştirmek zorundayız.

Esad, Suriye’de var olmaya devam edecek. Türkiye’nin Esad’sız Suriye hayali sizlere ömür.

İki: Amerika dostumuz değil biliyorduk ama Rusya hiç değilmiş bunu anlamak zorundayız. Anlamak zorunda olduğumuz esas şey ise ülkelerle ve liderleriyle dostluk-kankalık gibi ilişkiler yerine, milli menfaatlerimize dayalı akılcı ilişkiler kurmak zorunda olduğumuz.

Üç: Misak-ı Milli sınırları içinde kendi ulusal güvenliğimiz tehdit edilmediği sürece bilhassa çevre ülkelere ve emperyalizmin bu coğrafyadaki tezgahlarına bulaşmamak.

TÜRKİYE’YE DOĞALGAZ VEREN ÜLKELER…

İddia oydu ki “Amerika’nın son yaptırımları sonrası Mayıs 2019 itibarıyla İran’la ticaret tamamen yasaklandı. Türkiye artık İran’dan doğalgaz alamıyor. Bu da Rusya’ya bağımlılığımızı daha da artırdı.” Bu soruyu direkt Enerji Bakanı’na sordum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bakan Koca: Hasta sayıları daha artacak ama... 05 Nisan 2020 | 1.577 Okunma Eğitim seviyesi ilkokul 4 olan ülkede salgın... 04 Nisan 2020 | 4.391 Okunma Salgının gidişatını İstanbul belirleyecek 03 Nisan 2020 | 2.740 Okunma İnsanlar canıyla cebelleşirken 'Siyaset' yapabilmek 02 Nisan 2020 | 4.187 Okunma Bilim öyle bir şey değil 29 Mart 2020 | 523 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar