Saçmalığa bak

Gezici Araştırma Şirketi 23 Haziran'a dair yaptıkları son anketin sonuçlarını kamuoyuna açıklamayacaklarını duyurdu. Gerekçe neymiş?

Türkiye çok kutuplaşmış, bu kutuplaşmayı beslemek istemiyorlarmış. Arkadaş kapat o zaman dükkanı!

Sonucunu yayınlamayacaksan ne diye anket yapıyorsun? Elde ettiği verileri kamuoyuyla paylaşamayan bir kamuoyu araştırma şirketi olur mu? Dünyanın neresinde böyle bir garabet görülmüştür.

Bu anket şirketleri, anketler meselesine dair en sert eleştirileri yapanlardan biri benimdir herhalde. Ayrıca Türkiye’nin kutuplaştığını söylemek için de “araştırma şirketi” olmaya falan gerek yok.

Ama o kutuplaşmayı da anketlerden oluşan bilgi kirliliğini de ortadan kaldıracak en önemli çarelerden biri, bilim ışığında ortaya konan objektif bilgilerdir.

Bu bilgileri tüm şeffaflığıyla kamuoyuyla paylaşmaktır. Ne yapalım ülke kutuplaştı diye gidip kendimize başka bir vatan mı bulalım? Olmadı Gezici, otur sıfır!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Komünizm bu değil! 17 Temmuz 2019 | 3.686 Okunma Adalet+Ctrl+Alt+Delete 14 Temmuz 2019 | 3.028 Okunma S-400'ler başımıza bela açar mı, Açarsa nasıl açar? 13 Temmuz 2019 | 4.240 Okunma Antalya ve Muğla kundaklamayla çıkan yangında ilk ikide! 12 Temmuz 2019 | 2.463 Okunma Binali Yıldırım başkan yardımcısı olur, sistem değişir! 11 Temmuz 2019 | 7.707 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar