Saçmalığa bak

Gezici Araştırma Şirketi 23 Haziran'a dair yaptıkları son anketin sonuçlarını kamuoyuna açıklamayacaklarını duyurdu. Gerekçe neymiş?

Türkiye çok kutuplaşmış, bu kutuplaşmayı beslemek istemiyorlarmış. Arkadaş kapat o zaman dükkanı!

Sonucunu yayınlamayacaksan ne diye anket yapıyorsun? Elde ettiği verileri kamuoyuyla paylaşamayan bir kamuoyu araştırma şirketi olur mu? Dünyanın neresinde böyle bir garabet görülmüştür.

Bu anket şirketleri, anketler meselesine dair en sert eleştirileri yapanlardan biri benimdir herhalde. Ayrıca Türkiye’nin kutuplaştığını söylemek için de “araştırma şirketi” olmaya falan gerek yok.

Ama o kutuplaşmayı da anketlerden oluşan bilgi kirliliğini de ortadan kaldıracak en önemli çarelerden biri, bilim ışığında ortaya konan objektif bilgilerdir.

Bu bilgileri tüm şeffaflığıyla kamuoyuyla paylaşmaktır. Ne yapalım ülke kutuplaştı diye gidip kendimize başka bir vatan mı bulalım? Olmadı Gezici, otur sıfır!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Büyük hukukçu olmak için büyük bir vicdan gerekir 23 Şubat 2020 | 174 Okunma Putin Esad'ı neden yedirmiyor? 22 Şubat 2020 | 1.141 Okunma Atakan için bakın Türkiye'nin bir numaralı otoritesi ne diyor? 21 Şubat 2020 | 1.183 Okunma Ahmet Bey, Ali Bey ve Abdullah Bey konuşurken... 20 Şubat 2020 | 1.192 Okunma Bir davanın sonuna geldik 19 Şubat 2020 | 259 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar