Putin nasıl bir çakallık peşinde?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin, Kremlin Sarayı’nda bir araya geldi. Putin zirvede dedi ki “Hiç kimse, Suriye dahil Türk askerlerinin orada olduklarını bilmiyordu.”

Hatırlayalım, Suriye’de 36 askerimizin şehit olduğu saldırı sonrası Savunma Bakanı Hulusi Akar ne demişti: “Birliklerimizin bulunduğu yerleri önceden Rusya'ya bildirmiştik, askerlerimizin yakınında hiçbir silahlı grubun bulunmamasına rağmen saldırı düzenlendi.”

Sadece Bakan Akar değil, BM Daimi Temsilcimiz Feridun Sinirlioğlu, Güvenlik Kurulu’nda yaptığı konuşmada uydu görüntülerine göre askerlerimizin şehit edildiği saldırıda Rus uçaklarının da havada olduğunu söylemişti. “Kim doğru söylüyor?” diye sormuyorum. Şahsen ben kendi ülkemin bakanına, bürokratına inanmayı tercih ediyorum. Kaldı ki Suriye’de bırak uçağı, Putin’den habersiz sinek uçamaz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bakan Koca: Hasta sayıları daha artacak ama... 05 Nisan 2020 | 1.578 Okunma Eğitim seviyesi ilkokul 4 olan ülkede salgın... 04 Nisan 2020 | 4.391 Okunma Salgının gidişatını İstanbul belirleyecek 03 Nisan 2020 | 2.740 Okunma İnsanlar canıyla cebelleşirken 'Siyaset' yapabilmek 02 Nisan 2020 | 4.187 Okunma Bilim öyle bir şey değil 29 Mart 2020 | 523 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar