O vekillere kızmayın, muhtemelen neye oy verdiklerini bilmiyorlar!

Yıllar önce Burhan Kuzu anlatmıştı. Meclis’te iktidar ve muhalefet vekilleri arasında bir sohbet sırasında muhalefetten bir vekil diyor ki “Bu Meclis’in en önemli adamı Salih Bey (O dönemki AK Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz’u kast ediyor) Siz bir oylama sırasında Salih Bey’e bakıyorsunuz.

O elini kaldırırsa kaldırıyorsunuz. Biz de Salih Bey’e bakıyoruz, o elini kaldırırsa kaldırmıyoruz, kaldırmazsa kaldırıyoruz.” Meclis’te -istisnalar dışında- hiç kimsenin oylamaların içeriğinden haberdar olmadığını gösteren ibret verici bir hikayeydi bu. Anlaşılan o ki aradan geçen yıllar pek de bir şey değiştirmemiş. Malum, Cumhurbaşkanı termik santrallerin çalışma süresinin uzatılması konusundaki maddeyi veto etti.

AK Partili vekiller sosyal medyadan cumhurbaşkanını tebrik sırasına girerken atladıkları bir şey vardı: Erdoğan’ın veto ettiği madde onların oylarıyla Meclis’ten geçmişti! Ve oylama tutanakları açıklandığı gördük ki neredeyse tamamı Meclis’teki o maddenin oylamasına kabul oyu vermişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Atakan için bakın Türkiye'nin bir numaralı otoritesi ne diyor? 21 Şubat 2020 | 1.112 Okunma Ahmet Bey, Ali Bey ve Abdullah Bey konuşurken... 20 Şubat 2020 | 1.182 Okunma Bir davanın sonuna geldik 19 Şubat 2020 | 257 Okunma İstatistikler ortada: Evlilikler azalıyor, boşanmalar artıyor 16 Şubat 2020 | 543 Okunma İstanbul depreminde kaç kişi ölecek? 15 Şubat 2020 | 2.847 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum