O vekillere kızmayın, muhtemelen neye oy verdiklerini bilmiyorlar!

Yıllar önce Burhan Kuzu anlatmıştı. Meclis’te iktidar ve muhalefet vekilleri arasında bir sohbet sırasında muhalefetten bir vekil diyor ki “Bu Meclis’in en önemli adamı Salih Bey (O dönemki AK Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz’u kast ediyor) Siz bir oylama sırasında Salih Bey’e bakıyorsunuz.

O elini kaldırırsa kaldırıyorsunuz. Biz de Salih Bey’e bakıyoruz, o elini kaldırırsa kaldırmıyoruz, kaldırmazsa kaldırıyoruz.” Meclis’te -istisnalar dışında- hiç kimsenin oylamaların içeriğinden haberdar olmadığını gösteren ibret verici bir hikayeydi bu. Anlaşılan o ki aradan geçen yıllar pek de bir şey değiştirmemiş. Malum, Cumhurbaşkanı termik santrallerin çalışma süresinin uzatılması konusundaki maddeyi veto etti.

AK Partili vekiller sosyal medyadan cumhurbaşkanını tebrik sırasına girerken atladıkları bir şey vardı: Erdoğan’ın veto ettiği madde onların oylarıyla Meclis’ten geçmişti! Ve oylama tutanakları açıklandığı gördük ki neredeyse tamamı Meclis’teki o maddenin oylamasına kabul oyu vermişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kadın kırımı! 05 Aralık 2019 | 3.008 Okunma O vekillere kızmayın, muhtemelen neye oy verdiklerini bilmiyorlar! 04 Aralık 2019 | 4.008 Okunma Gündemden sıkılanlar için çoklu bir pazar yazısı 01 Aralık 2019 | 2.694 Okunma Mesele gerçekten su zammı mı? 30 Kasım 2019 | 3.310 Okunma Türkiye'de her üç kişiden ikisi okuduğunu anlamıyor! 29 Kasım 2019 | 2.805 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum