Kimin fikriyse Allah razı olsun!

İkidir markette kasiyerle müşteri arasında sigara paketi tartışmasına denk geliyordum. Müşteri sigara paketini beğenmiyor, değiştirilmesini istiyor, kasiyer duruma isyan ediyor. Önceki gün bizim mahalledeki büfede benzer bir tartışma yaşandı. Müşteri kadın kasadaki dükkan sahibine “Beni kan tutuyor,” diyerek başka pakette sigara istedi.

Adamcağız değişti, bu seferde kangrenli ayak fotoğraflı pakete denk gelince kadın “Bu ne ya? Bu da olmasın, iğrenç!” deyip paketi elinden attı. Büfeci haklı olarak delirdi tabii: “Kardeşim siz içtiğiniz şeyin ne yaptığını bilmeden mi içiyorsunuz? İçince başınıza ne geleceğini biliyorsunuz.

İşim var gücüm var size fotoğraf beğendirmekle mi uğraşıcam?” Sigara paketlerinde bu yeni uygulama kimin fikriyse Allah bin kere razı olsun. Millete bundan daha büyük bir hizmet yok.

'Kader diyemezsin sen kendin ettin'

YSK Başkanı Sadi Güven “Türkiye’nin yarısını bana düşman ettiler,” demiş. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Acilen bir 'Ekonomi Bilim Kurulu'da oluşturulmalı 08 Nisan 2020 | 2.716 Okunma Bakan Koca: Hasta sayıları daha artacak ama... 05 Nisan 2020 | 1.583 Okunma Eğitim seviyesi ilkokul 4 olan ülkede salgın... 04 Nisan 2020 | 4.396 Okunma Salgının gidişatını İstanbul belirleyecek 03 Nisan 2020 | 2.740 Okunma İnsanlar canıyla cebelleşirken 'Siyaset' yapabilmek 02 Nisan 2020 | 4.191 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar