İğneyi kendimize...

Washington Post, PKK’nın elebaşlarından Cemil Bayık’a köşe yazısı yazdırdı. Türkiye doğal olarak bir teröristin, elinde binlerce masum insanın kanı olan bir katilin ‘aydın’ gibi takdim edilmesine tepki gösterdi.

Devletin zirvesinden sokaktaki vatandaşa kadar verilen bu tepki çok haklı bir tepkidir. Gazeteci herkesle tanışır, görüşür, konuşur, bunu okuyucuyla paylaşır. Ama gazeteci bir teröristi fikir önderi gibi sunamaz. Teröristin önünü açamaz. Fakat şunu da söylemek zorundayım: Washington Post, Türkiye’den gelen tepkilere “Daha iki hafta öncesine kadar siz de önce terörist başı Apo’nun açıklamasını devletin resmi ajansından ardından da yine örgütün bir zamanlar lider kadrolarında yer alan kardeşi Osman Öcalan’ın röportajını devletin resmi televizyonundan yayınladınız. Onları da kınayacak mısınız?” diye cevap verirse ne diyeceğiz?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Belediye Başkanı gibi Belediye Başkanı! 07 Aralık 2019 | 4.289 Okunma Kadın kırımı! 05 Aralık 2019 | 3.043 Okunma O vekillere kızmayın, muhtemelen neye oy verdiklerini bilmiyorlar! 04 Aralık 2019 | 4.012 Okunma Gündemden sıkılanlar için çoklu bir pazar yazısı 01 Aralık 2019 | 2.694 Okunma Mesele gerçekten su zammı mı? 30 Kasım 2019 | 3.311 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar