İğneyi kendimize...

Washington Post, PKK’nın elebaşlarından Cemil Bayık’a köşe yazısı yazdırdı. Türkiye doğal olarak bir teröristin, elinde binlerce masum insanın kanı olan bir katilin ‘aydın’ gibi takdim edilmesine tepki gösterdi.

Devletin zirvesinden sokaktaki vatandaşa kadar verilen bu tepki çok haklı bir tepkidir. Gazeteci herkesle tanışır, görüşür, konuşur, bunu okuyucuyla paylaşır. Ama gazeteci bir teröristi fikir önderi gibi sunamaz. Teröristin önünü açamaz. Fakat şunu da söylemek zorundayım: Washington Post, Türkiye’den gelen tepkilere “Daha iki hafta öncesine kadar siz de önce terörist başı Apo’nun açıklamasını devletin resmi ajansından ardından da yine örgütün bir zamanlar lider kadrolarında yer alan kardeşi Osman Öcalan’ın röportajını devletin resmi televizyonundan yayınladınız. Onları da kınayacak mısınız?” diye cevap verirse ne diyeceğiz?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Adalet+Ctrl+Alt+Delete 14 Temmuz 2019 | 3.024 Okunma S-400'ler başımıza bela açar mı, Açarsa nasıl açar? 13 Temmuz 2019 | 4.236 Okunma Antalya ve Muğla kundaklamayla çıkan yangında ilk ikide! 12 Temmuz 2019 | 2.461 Okunma Binali Yıldırım başkan yardımcısı olur, sistem değişir! 11 Temmuz 2019 | 7.702 Okunma AK Parti'den kopan iki yeni parti ne yapar? 10 Temmuz 2019 | 3.947 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar