Hükümetteki en büyük korona tartışması bu!

Tartışmasız korona salgınını dünyada en iyi yöneten ülke Türkiye oldu. Avrupa’nın almadığı tedbirleri henüz hiçbir vaka çıkmadan alan Sağlık Bakanlığı çok iyi işler yapıyor.

Şimdi ise salgında başka bir aşamadayız. Okulların tatil edilmesinden spor müsabakaları başta olmak üzere toplu insan hareketinin olduğu organizasyonların iptaliyle başlayan önlemler serisinde hükümet bugünlerde çok daha agresif bir adımı atmaya hazırlanıyor.

Hâlihazırda birçok ülkeye giriş çıkış kontrol altında ama ABD’nin Avrupa’ya giriş-çıkışları durdurması ve ardından Dünya Sağlık Örgütü’nün dünkü “Korona salgınının yeni merkezi Avrupa’dır” açıklamasından sonra tüm Şengen ülkelerine giriş-çıkış bir süreliğine Türkiye’de de yasaklanabilir.

Bazı bakanlar “Hemen yasaklayalım” derken bazıları salgının gidişatını görüp ona göre bu adımı atmaktan yana...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bakan Koca: Hasta sayıları daha artacak ama... 05 Nisan 2020 | 1.578 Okunma Eğitim seviyesi ilkokul 4 olan ülkede salgın... 04 Nisan 2020 | 4.391 Okunma Salgının gidişatını İstanbul belirleyecek 03 Nisan 2020 | 2.740 Okunma İnsanlar canıyla cebelleşirken 'Siyaset' yapabilmek 02 Nisan 2020 | 4.187 Okunma Bilim öyle bir şey değil 29 Mart 2020 | 523 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar