Hükümetteki en büyük korona tartışması bu!

Tartışmasız korona salgınını dünyada en iyi yöneten ülke Türkiye oldu. Avrupa’nın almadığı tedbirleri henüz hiçbir vaka çıkmadan alan Sağlık Bakanlığı çok iyi işler yapıyor.

Şimdi ise salgında başka bir aşamadayız. Okulların tatil edilmesinden spor müsabakaları başta olmak üzere toplu insan hareketinin olduğu organizasyonların iptaliyle başlayan önlemler serisinde hükümet bugünlerde çok daha agresif bir adımı atmaya hazırlanıyor.

Hâlihazırda birçok ülkeye giriş çıkış kontrol altında ama ABD’nin Avrupa’ya giriş-çıkışları durdurması ve ardından Dünya Sağlık Örgütü’nün dünkü “Korona salgınının yeni merkezi Avrupa’dır” açıklamasından sonra tüm Şengen ülkelerine giriş-çıkış bir süreliğine Türkiye’de de yasaklanabilir.

Bazı bakanlar “Hemen yasaklayalım” derken bazıları salgının gidişatını görüp ona göre bu adımı atmaktan yana...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cep telefonunda, otomobilde ÖTV kalkar mı? 04 Ekim 2022 | 1.290 Okunma Ercüment Hoca hatalı ama... 19 Nisan 2020 | 1.489 Okunma 'Önümüzdeki 1-2 hafta' diye bir şey yok, dağılalım! 17 Nisan 2020 | 3.077 Okunma Slogan atarak, reklam yaparak 'Seninleyiz Türkiye' olunmuyor! 16 Nisan 2020 | 3.085 Okunma Esas felaket cuma değil pazartesi yaşandı! 15 Nisan 2020 | 4.202 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar