Her şeyi devletten beklememek lazım!

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, Anadolu Ajansı’na açıklamalar yapmış. Başkanın inşaat sektörüyle ilgili çözüm önerisi özetle şu:

Müteahhitlerin elinde patlayan konutları devlet alsın! Sen dağa taşa hiçbir hesap yapmadan beton yığacaksın; nasıl olsa millet alıyor diyerek 30 metrekare eve 1 milyon lira fiyat çekeceksin, ondan sonra işler terse dönünce devlet gelsin beni kurtarsın. Mithat Bey, Karadenizli mi bilmiyorum ama bu anlattığına Karadeniz’de bile fıkra muamelesi yapmazlar. İnşaat sektörü çözüm arıyorsa ben söyleyeyim; önce talebin en yoğun olduğu büyükşehirlerdeki şu astronomik konut fiyatlarını ekonominin-piyasanın gerçeklerine indirin. Sonra devleti yardıma çağırırsınız.

DAVUTOĞLU DAHA SERT ÖZELEŞTİRİ YAPMALI

Yavuz Oğhan, İsmail Saymaz ve Akif Beki’nin eski Başbakan Ahmet Davutoğlu röportajı son dönemde seyrettiğim en iyi mülakatlardan biri. Kutlarım. Davutoğlu’nun röportajda eleştiriye tahammülü, en sert sorulara bile büyük bir sakinlikle izahat verme eğilimi, siyaset-diplomasi teorisine dair birikimi ve tespitleri çok iyiydi. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ordu'daki tahribat Çanakkale'den çok daha büyük! 10 Ağustos 2019 | 2.877 Okunma İstanbul depreminde ölen şanslı sayılacak 09 Ağustos 2019 | 2.786 Okunma Yalansız, riyasız, sahici bir Türkiye fotoğrafı 08 Ağustos 2019 | 3.539 Okunma RTÜK'ten bildiriyorum: Kurulun Netflix-Youtube politikası nasıl olacak? 07 Ağustos 2019 | 3.381 Okunma Yeni kabinede MHP'li bakan mı olacak? 03 Ağustos 2019 | 5.436 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar