Hamidiye suyun ettiğine bak!

Yıllar önce THY uçağında bir yolcuya denk gelmiştim. Hatta bu köşede de yazmıştım. Okuduğu gazeteyi bulamayınca rastgele yandaş bir gazeteyi alıp “Alın siz okuyun bu paçavrayı” diyerek yere...

Yıllar önce THY uçağında bir yolcuya denk gelmiştim. Hatta bu köşede de yazmıştım.

Okuduğu gazeteyi bulamayınca rastgele yandaş bir gazeteyi alıp “Alın siz okuyun bu paçavrayı” diyerek yere atmış, “Neden alkol servisi yok?” diye hosteslere fırça kaymış, yemekle birlikte verilen Hamidiye suyunu İBB’nin suyu diye protesto edip “İçmem ben bunu” diyerek uçakta küçük çaplı bir isyan dalgası başlatmıştı.

O gün o yazı AK Partililer tarafından paylaşım rekoru kırmış. Bütün gün iktidar kanadından gelen tebrik mesajlarının önü arkası kesilmemişti.

Kaderin cilvesine bakın ki o gün o uçakta İBB’nin Hamidiye suyunu -sadece belediye AK Partili olduğu için- içmeyen bir yolcuya eleştirilerimi yere göğe sığdıramayan iktidar cenahı bugün aynı Hamidiye suyunu sadece belediye CHP’li olduğu için içmiyor, içirmiyor! Güler misin ağlar mısın?

CUMHURBAŞKANI KABİNEYE BİR ATAMA YAPABİLİR

“Herkes kabine revizyonu bekliyor ama cumhurbaşkanı bu kez çok farklı bir uygulamaya imza atabilir.” Erdoğan’ın kurmaylarından biri önceki gün böyle söyledi. “Nasıl?” diye sordum, anlattı: “Cumhurbaşkanlığı sisteminde cumhurbaşkanının kabinede topyekun bir değişiklik yapmadan her an istediği şekilde değişikliğe gitme hakkı var; bir bakanın yerine başkasını atama, yeni bir bakanlık ya da bakanlıklar oluşturup kabineye katma, cumhurbaşkanı yardımcısı sayısını artırma...”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ercüment Hoca hatalı ama... 19 Nisan 2020 | 1.470 Okunma 'Önümüzdeki 1-2 hafta' diye bir şey yok, dağılalım! 17 Nisan 2020 | 3.064 Okunma Slogan atarak, reklam yaparak 'Seninleyiz Türkiye' olunmuyor! 16 Nisan 2020 | 3.057 Okunma Esas felaket cuma değil pazartesi yaşandı! 15 Nisan 2020 | 4.187 Okunma Yok öyle bir vatanseverlik, milliyetçilik! 11 Nisan 2020 | 3.733 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar