Büyük hukukçu olmak için büyük bir vicdan gerekir

Ceren Damar’ın ağırlaştırılmış müebbet hapsine çarptırılan katilinin avukatı Vahit Bıçak’ın mahkemede Ceren Damar için söyledikleri en az Ceren Damar’ın öldürülmesi kadar korkunç:

“Sanık neler yapabilirdi de yapmadı… Sanık, maktulenin cinsel taleplerine boyun eğmek zorunda kalmıştır… Ceren Damar şu an hayatta olsaydı, cinsel saldırıdan yargılanacaktı…” Bir kez daha anladık ki hukuk her şeyden önce bir vicdan meselesidir.

İstediğiniz kadar iyi okullarda okuyun, istediğiniz kadar yasalara hakim, deneyimli bir “hukukçu” olun fark etmez. Bunların hiçbiri sizi büyük hukukçu yapmaya yetmez. Vicdanınız yoksa bir çöpten ibaretsinizdir. Büyük hukukçu olmak esas büyük bir vicdan sahibi olmaktır.

Öğretmenlere de sınıfta kalma getirilecek mi?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “Okuma yazma öğrenmeyen, dört işlem bilmeyen çocuklar mezun oluyor. Sınıfta kalmayı geri getireceğiz” demiş. Bakan sonuna kadar haklı.  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ercüment Hoca hatalı ama... 19 Nisan 2020 | 1.465 Okunma 'Önümüzdeki 1-2 hafta' diye bir şey yok, dağılalım! 17 Nisan 2020 | 3.063 Okunma Slogan atarak, reklam yaparak 'Seninleyiz Türkiye' olunmuyor! 16 Nisan 2020 | 3.052 Okunma Esas felaket cuma değil pazartesi yaşandı! 15 Nisan 2020 | 4.185 Okunma Yok öyle bir vatanseverlik, milliyetçilik! 11 Nisan 2020 | 3.727 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar