Büyük hukukçu olmak için büyük bir vicdan gerekir

Ceren Damar’ın ağırlaştırılmış müebbet hapsine çarptırılan katilinin avukatı Vahit Bıçak’ın mahkemede Ceren Damar için söyledikleri en az Ceren Damar’ın öldürülmesi kadar korkunç:

“Sanık neler yapabilirdi de yapmadı… Sanık, maktulenin cinsel taleplerine boyun eğmek zorunda kalmıştır… Ceren Damar şu an hayatta olsaydı, cinsel saldırıdan yargılanacaktı…” Bir kez daha anladık ki hukuk her şeyden önce bir vicdan meselesidir.

İstediğiniz kadar iyi okullarda okuyun, istediğiniz kadar yasalara hakim, deneyimli bir “hukukçu” olun fark etmez. Bunların hiçbiri sizi büyük hukukçu yapmaya yetmez. Vicdanınız yoksa bir çöpten ibaretsinizdir. Büyük hukukçu olmak esas büyük bir vicdan sahibi olmaktır.

Öğretmenlere de sınıfta kalma getirilecek mi?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “Okuma yazma öğrenmeyen, dört işlem bilmeyen çocuklar mezun oluyor. Sınıfta kalmayı geri getireceğiz” demiş. Bakan sonuna kadar haklı.  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cep telefonunda, otomobilde ÖTV kalkar mı? 04 Ekim 2022 | 1.339 Okunma Ercüment Hoca hatalı ama... 19 Nisan 2020 | 1.489 Okunma 'Önümüzdeki 1-2 hafta' diye bir şey yok, dağılalım! 17 Nisan 2020 | 3.077 Okunma Slogan atarak, reklam yaparak 'Seninleyiz Türkiye' olunmuyor! 16 Nisan 2020 | 3.085 Okunma Esas felaket cuma değil pazartesi yaşandı! 15 Nisan 2020 | 4.204 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar