Bu ülkede bir tartışma programı kimsenin oyunu değiştirmez...

İmamoğlu-Yıldırım tartışmasının sonucuna dair oluşan ortak kanı maçın berabere bittiği yönünde. Bence de öyle.

Ama bir an için düşünün ki objektif bir analizle tartışmayı İmamoğlu “galip” bitirdi ya da Yıldırım “galip” bitirdi. Siz sahiden bunun seçim sonucuna majör bir etki edeceğine mi inanıyorsunuz?

Türkiye öyle bir kutuplaştı ki o tartışmanın sonucu ne olursa olsun bunun sandıkta tesiri son derece sınırlı olur. Ekrem Bey’e oy verecek biri Binali Bey ne yaparsa yapsın, ne söylerse söylesin gider yine oyunu Ekrem İmamoğlu’na atar. Aynı şey Binali Bey’in seçmeni için de geçerli. Acı ama gerçek bu: Toplumsal kamplaşma-kutuplaşma gözleri kör etti, akılları işlemez kıldı. Kimin ne dediği, ne yaptığı, ne vadettiği vatandaşın umurunda bile değil. A gazetesine göre Türkiye’de “siyah” olan bir şey, B gazetesine göre “beyaz” değil, bembeyaz! Hal böyleyken bir tartışma programında sana göre kazanan ötekine göre kaybeden olabiliyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tehlikenin farkında mısınız? 21 Temmuz 2019 | 2.745 Okunma Cinayetin ardından Bozcaada'dan izlenimlerim 20 Temmuz 2019 | 2.277 Okunma Her şeyi devletten beklememek lazım! 19 Temmuz 2019 | 2.559 Okunma Doğu Akdeniz'de ne kadar doğalgaz-petrol var? 18 Temmuz 2019 | 4.293 Okunma Komünizm bu değil! 17 Temmuz 2019 | 4.100 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar