Bu oyunu bozmanın tek yolu var!

Türkiye, Suriye’nin kuzeyinde yeni bir Kandil kurulmasına izin vermez. Vermemek zorunda. Türkiye, Suriye’nin kuzeyinde içeride 4 milyona yaklaşan Suriyeliler meselesiyle uğraşırken güvenli bir bölge oluşturmak zorunda....

Türkiye, Suriye’nin kuzeyinde yeni bir Kandil kurulmasına izin vermez. Vermemek zorunda. Türkiye, Suriye’nin kuzeyinde içeride 4 milyona yaklaşan Suriyeliler meselesiyle uğraşırken güvenli bir bölge oluşturmak zorunda. Türkiye, PKK ile bağlantısı artık sağır sultanın bile malumu olan YPG’ye burnunun dibinde devlet kurdurulmasına seyirci kalmamak zorunda. Velhasıl Türkiye Suriye’yi YPG’sinden IŞİD’ine tüm terörist unsurlar için cehenneme çevirmek zorundadır. Lakin tüm bunlardan öte Türkiye’nin yapmak zorunda olduğu başka bir şey var:

Türkiyeli Kürtlerin daha adil, daha demokratik ve daha eşit şartlarda yaşayabileceği ekonomik, sosyal ve siyasi şartlar oluşturmak. Başta Amerika olmak üzere emperyalizmin Suriye üzerinden Türkiye’ye oynadığı oyunu görmek ve bozmak. Suriye’yi teröristlere dar ederken Türkiye’yi kendi vatandaşlarımız için cennete çevirmek.

BİR AKIL HASTASI DA OLSA TÜRKİYE'Yİ TEHDİT EDEMEZ!

Başta Amerikan halkı olmak üzere tüm dünyanın üzerinde mutabık olduğu bir gerçek var: ABD’nin bugünkü Başkanı Trump akli dengesi yerinde biri değil! O yüzden onu dinlerken, açıklamalarını okurken bu gerçeği bilerek hareket etmek şart. Trump dün siyah dediğine bugün beyaz diyebilir. Aynı konu hakkında 24 saat içinde birbiriyle hiçbir bağlantısı olmayan 180 derece farklı iki açıklama yapabilir. Ruh sağlığı bozuk Trump tüm bunları yapabilir ama tüm dünyanın gözü önünde bir devleti tehdit edemez. Hele ki o devlet bir kabile devleti değilse, hele ki o devlet Türkiye Cumhuriyeti gibi bin yıllık geleneği, tarihi, kökü olan bir devletse Trump bunu asla yapamaz.

ACI AMA GERÇEK

Trump’ın bütün zırvalarının arasında bir ifade var ki adeta bir itiraf. Diyor ki, “...Türkiye ekonomisini mahvederim, geçmişte yaptım.” Bu Türk ekonomisinin, piyasalarının dış güçler tarafından nasıl manipüle edildiğinin/edilebildiğinin bizzat Amerikan Başkanı tarafından açık itirafıdır. Ve bana göre akli dengesi bozuk bir adamın sözlerinden çok daha acıklıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ercüment Hoca hatalı ama... 19 Nisan 2020 | 1.470 Okunma 'Önümüzdeki 1-2 hafta' diye bir şey yok, dağılalım! 17 Nisan 2020 | 3.064 Okunma Slogan atarak, reklam yaparak 'Seninleyiz Türkiye' olunmuyor! 16 Nisan 2020 | 3.057 Okunma Esas felaket cuma değil pazartesi yaşandı! 15 Nisan 2020 | 4.187 Okunma Yok öyle bir vatanseverlik, milliyetçilik! 11 Nisan 2020 | 3.733 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar