'Bu fotoğraf kimin eseri?'

Kadına şiddet, çocuğa şiddet, yaşlıya şiddet, hayvana şiddet, hastanede şiddet, askerde şiddet, karakolda şiddet, sokakta şiddet, statta şiddet, Meclis’te şiddet, şehit cenazesinde şiddet, medyada şiddet, sosyal medyada şiddet...

Türkiye şiddet sarmalında can çekişirken dün bu sefer bir okulda çekilen şiddet görüntüleriyle sarsıldık: Bir öğretmen tüm öğrencilerin gözü önünde iki öğrencisine şiddet uyguluyordu.

Çok değil, bir ay önce anaokulunda şiddet görüntülerine şahitlik etmiş bir toplum için ilkokulda şiddet beklenmedik durum değildi aslında... Sahi ne oldu o anaokulunda şiddet uygulayanlara? Hapisteler mi?

Peki üç ay önce internete düşen, öğretmenine sınıfta şiddet uygulayan lise öğrencileri nasıl bir ceza aldılar? Daha doğrusu aldılar mı? Öğrencilerini tüm okulun gözü önünde döven öğretmenin MEB tarafından yöneticilik görevi alınmış.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akıl sağlığımızın yerinde olmadığını gösteren bir haber daha! 24 Ocak 2020 | 3.567 Okunma Dünya, Suudi Prens'in babasının çiftliği mi? 23 Ocak 2020 | 3.552 Okunma Kimin fikriyse Allah razı olsun! 22 Ocak 2020 | 4.521 Okunma Polise bıçakla saldırırsan polis senin sakinleşmeni beklemez! 19 Ocak 2020 | 719 Okunma Daha çok Betül Kaçar sen böyle arkasından bakarsın! 18 Ocak 2020 | 3.039 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar