'Bu fotoğraf kimin eseri?'

Kadına şiddet, çocuğa şiddet, yaşlıya şiddet, hayvana şiddet, hastanede şiddet, askerde şiddet, karakolda şiddet, sokakta şiddet, statta şiddet, Meclis’te şiddet, şehit cenazesinde şiddet, medyada şiddet, sosyal medyada şiddet...

Türkiye şiddet sarmalında can çekişirken dün bu sefer bir okulda çekilen şiddet görüntüleriyle sarsıldık: Bir öğretmen tüm öğrencilerin gözü önünde iki öğrencisine şiddet uyguluyordu.

Çok değil, bir ay önce anaokulunda şiddet görüntülerine şahitlik etmiş bir toplum için ilkokulda şiddet beklenmedik durum değildi aslında... Sahi ne oldu o anaokulunda şiddet uygulayanlara? Hapisteler mi?

Peki üç ay önce internete düşen, öğretmenine sınıfta şiddet uygulayan lise öğrencileri nasıl bir ceza aldılar? Daha doğrusu aldılar mı? Öğrencilerini tüm okulun gözü önünde döven öğretmenin MEB tarafından yöneticilik görevi alınmış.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Özel hayat üzerinden 'siyaset' yapan aşağılıktır! 23 Haziran 2019 | 4.410 Okunma Saçmalığa bak 21 Haziran 2019 | 4.039 Okunma BM, Suudi Arabistan'ı katil ilan etti! 20 Haziran 2019 | 2.925 Okunma Bu ülkede bir tartışma programı kimsenin oyunu değiştirmez... 19 Haziran 2019 | 2.237 Okunma Ne olur bayram kabusa dönmesin 02 Haziran 2019 | 1.773 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar