Bizi kim vurdu?

33 vatan evladı şehid oldu. Kim tarafından? Suriye’deki rejim güçleri! Putin de dün gözümüzün içine bakarak şöyle söyledi: “Sizi biz vurmadık Esad vurdu.” Ulan Suriye’de rejimin gücü...

33 vatan evladı şehid oldu. Kim tarafından? Suriye’deki rejim güçleri! Putin de dün gözümüzün içine bakarak şöyle söyledi: “Sizi biz vurmadık Esad vurdu.” Ulan Suriye’de rejimin gücü mü var, daha da ötesi Suriye’de bir rejim mi var? Suriye şu an tek bir denklem var Esad eşittir Rusya. Rus uçağı değilmiş de Esad’ın uçağıymış da… Geçin bunları! Suriye’de Putin’in izni ve haberi olmadan bırak uçağı sinek uçamaz.

Esad kalkacak oturduğu koltuktaki yegane dayanağı olan Rusya’dan icazet almadan Türk ordusuna saldıracak. Buna kargalar bile gülmez! Rusya Devlet Başkanı Putin dün bir de utanmadan çıkıp Türkiye’ye başsağlığı diliyor.

Hani bir söz vardır: Tilkiyle plan yapar, kurtla avlanır, koyunla yas tutar. Hiç lafı eğip bükmeyelim katil kim varın siz tartışın ama azmettiricinin kim olduğu çok açık: Putin.

DEVLET KENDİ KOYDUĞU YASAĞA UYMAZSA…

Sosyal medyanın başı boşluğuyla ilgili bu köşede 50 tane yazı yazmışımdır. Bu mecranın dingonun ahırına dönüşünü, her türlü iftiranın, hakaretin, dezenformasyonun merkezi oluşunu milyon kere eleştirdim. Sansürlemeden hukuken denetlenebilir olması gerektiğini savundum.

Şimdi aynı ben diyorum ki dünkü şehit haberlerinin ardından neredeyse 24 saat Twitter’ı yasaklamak olacak iş değildir. Artık teknolojinin nimetleri sayesinde yasaklamak filan da mümkün değil zaten, yasakladığını sanıyorsun sadece.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cep telefonunda, otomobilde ÖTV kalkar mı? 04 Ekim 2022 | 1.340 Okunma Ercüment Hoca hatalı ama... 19 Nisan 2020 | 1.489 Okunma 'Önümüzdeki 1-2 hafta' diye bir şey yok, dağılalım! 17 Nisan 2020 | 3.077 Okunma Slogan atarak, reklam yaparak 'Seninleyiz Türkiye' olunmuyor! 16 Nisan 2020 | 3.085 Okunma Esas felaket cuma değil pazartesi yaşandı! 15 Nisan 2020 | 4.204 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar