Birinin bu süreci koordine etmesi şart!

Hem Sağlık Bakanlığı hem de İçişleri Bakanlığı salgın sürecini çok iyi götürüyor. Başta her iki bakan olmak üzere arkalarındaki teşkilatlarının ortaya koydukları insan üstü gayret ve samimiyeti inkar edecek değiliz.

Kimseye haksızlık yapmayalım; Maliye’den Adalet’e tüm bakanlıklarda bir salgın seferberliği var bu günlerde…

Ancak salgının başarıyla yönetilmesi sadece bakanlıkların tek başına gösterdiği performansla değil, bunların tümünün koordinasyonuyla mümkün.

Ve ortada bir gerçek var ki koordinasyonun sağlanması noktasında tüm bakanlıklar kendi alanlarında çabalarken kabine dışında sözünün hükmü olan birinin bu işi koordine etmesine büyük bir ihtiyaç var. Direkt Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bağlı çalışacak, bakanlıklar arasındaki koordinasyondan sorumlu bu kişinin CHP’li ya da başka partili olması hayal; tabii ki iktidar partisinden ağırlığı olan bir isim olacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cep telefonunda, otomobilde ÖTV kalkar mı? 04 Ekim 2022 | 1.339 Okunma Ercüment Hoca hatalı ama... 19 Nisan 2020 | 1.489 Okunma 'Önümüzdeki 1-2 hafta' diye bir şey yok, dağılalım! 17 Nisan 2020 | 3.077 Okunma Slogan atarak, reklam yaparak 'Seninleyiz Türkiye' olunmuyor! 16 Nisan 2020 | 3.085 Okunma Esas felaket cuma değil pazartesi yaşandı! 15 Nisan 2020 | 4.204 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar