'Bir köyde bir insan açlıktan ölürse bütün köy katildir!'

Türkiye, üç gündür arka arkaya gelen intihar haberlerini konuşuyor. En az bu intihar haberleri kadar acıklı başka hal ise iktidar yandaşları ile muhaliflerin bu intiharlar üzerine yapmaya çalıştıkları algı oyunları.

Bir yanda intihar edenlerin aslında yoksulluktan intihar etmediğiniparalarının olduğunu ispat etmeye çalışan yandaşlar, diğer yanda bu intiharlardan yola çıkarak ekonomiye dair zehir zemberek tespitler-eleştiriler yapan muhalifler.

Son üç gündür intihar edenlerin paraları var mıydı yok muydu bilmiyorum ama bildiğim bir şey var: Umutları yoktu! Bu intiharları siyasi tartışmalara meze yapıp memlekette her geçen gün özellikle de genç nüfusta daha da artan umutsuzluk halini görmezden gelenler şunu bilmeli ki bu intiharlar ne ilkti ne de son olacak!

Son iki yılda 42 öğretmen hayatının baharında atanamadığı için intihar etti! Onları hatırlamanız için siyanürle mi intihar etmeleri gerekirdi?ü

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sigara mı daha zararlı deprem mi? 20 Kasım 2019 | 2.773 Okunma Bir ibret vesikası olarak zeytinyağı 17 Kasım 2019 | 3.347 Okunma Bu insanlar neden intihar ediyor? 16 Kasım 2019 | 3.634 Okunma Böyle giderse Rabia Naz’ı ailesi öldürdü diyecekler! 15 Kasım 2019 | 3.914 Okunma Çay, kek ve 295 bin lira! 14 Kasım 2019 | 4.362 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar