Bir güzel fikir daha siyasete kurban giderken...

Cumhurbaşkanlığının himayesinde Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi yapıldı dün. Fikir şahane! Katılımcılar müthiş. Gel gör ki kongrenin gündemine yine siyaset damgasını vurdu.

Yazık oldu. Kongrede gündem Kanal İstanbul’a kayınca CHP’li belediye başkanları salonu terk etti.

Kanal İstanbul yapılsın, yapılmasın bu ayrı mevzu ama hali hazırda kamuoyunun tartıştığı bir konuyu şu kadar önemli ve değerli bir toplantıya getirip harika bir işi mahvetmeye ne gerek vardı? Türkiye’nin şehircilik anlamında teknoloji çağının gerekliliklerine uyum sağlayacağı ciddi bir atılıma ihtiyacı var.

Bu atılımın gerçekleştirilmesi noktasında son derece kıymetli bir oluşumdu dünkü kongre… Umarım siyasi tartışmalardan çıkarıp icraata yönelik faydalı işlere imza atılacak bir vesileye dönüşür. Aksi halde bir güzel fikir daha siyasi tartışmalara kurban edilmiş olacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Büyük hukukçu olmak için büyük bir vicdan gerekir 23 Şubat 2020 | 174 Okunma Putin Esad'ı neden yedirmiyor? 22 Şubat 2020 | 1.139 Okunma Atakan için bakın Türkiye'nin bir numaralı otoritesi ne diyor? 21 Şubat 2020 | 1.183 Okunma Ahmet Bey, Ali Bey ve Abdullah Bey konuşurken... 20 Şubat 2020 | 1.192 Okunma Bir davanın sonuna geldik 19 Şubat 2020 | 259 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar