Binali Yıldırım başkan yardımcısı olur, sistem değişir!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından çıkan iki somut sonuç var: Birincisi, Binali Yıldırım ilk kabine revizyonunda -ki muhtemelen yaz sonu olacak- başkan yardımcısı olacak.

İkincisi, yerel seçim sonuçları sonrası “yüzde 51” realitesinin doğal bir sonucu olarak cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde bazı değişikliklere gidilecek. At fava bekle.

TRUMP'A GÖRE NASIL "GERÇEK LİDER" OLUNUR?

ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray’daki Oval Ofis’te Katar Emiri Şeyh Temim’i ağırladı. Trump, Şeyh Temim için “gerçek bir lider” ifadesini kullandı. Peki nedir ABD Başkanı nezdinde Katar Emiri’ni “gerçek bir lider” yapan? Anlatalım... İki ülke arasında imzalanan beş anlaşma! Ne var o anlaşmalarda? ABD’nin kasasına girecek Katar’dan gelen 85 milyar dolar var! Ortadoğu’da herkesi birbirine düşman edip, sonra o düşman olanların birbirlerine karşı kendilerini savunmaları için her birine ayrı ayrı milyarlarca dolarlık silah satmak... ABD-Ortadoğu politikası bu kadar basit.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tehlikenin farkında mısınız? 21 Temmuz 2019 | 2.560 Okunma Cinayetin ardından Bozcaada'dan izlenimlerim 20 Temmuz 2019 | 2.275 Okunma Her şeyi devletten beklememek lazım! 19 Temmuz 2019 | 2.555 Okunma Doğu Akdeniz'de ne kadar doğalgaz-petrol var? 18 Temmuz 2019 | 4.288 Okunma Komünizm bu değil! 17 Temmuz 2019 | 4.100 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar