Belediye Başkanı gibi Belediye Başkanı!

Son Ankara seyahatimde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la yaklaşık iki saat oturduk. Şöyle söyleyeyim, Mansur Başkan bu şekilde devam ederse Ankara’nın efsane belediye başkanlarından biri olarak adını tarihe yazdırır.

Adamın hayatında Ankara’dan daha önemli bir şey yok. “Gece bazen uykum kaçıyor telefonu açıp şikayetleri takip ediyorum” diyor. Ankara ile yatıyor Ankara ile kalkıyor. Şehrin her sokağını avucunun içi gibi biliyor. Nerede ne sorun var, kim ne yapıyor hakim. Samimi tarzı inandırıcılığını da artırıyor.

Son derece dengeli. Saygılı. Arkasında Atatürk tablosu var. Onun solunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın resmi, sağında ise genel başkanı Kılıçdaroğlu’nun... 1 saat canlı yayın yaptık en az Ankaralılar kadar ülkenin diğer yerlerinden de destek mesajı geldi. Son yıllarda bu kadar sevilen bir siyasetçi ilk kez görüyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İbretlik bir deprem hikâyesi okumaya hazır mısınız? 26 Ocak 2020 | 2.147 Okunma Sağlık Bakanı'na grip salgının sordum! 25 Ocak 2020 | 2.805 Okunma Akıl sağlığımızın yerinde olmadığını gösteren bir haber daha! 24 Ocak 2020 | 3.758 Okunma Dünya, Suudi Prens'in babasının çiftliği mi? 23 Ocak 2020 | 3.583 Okunma Kimin fikriyse Allah razı olsun! 22 Ocak 2020 | 4.525 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum